تاریخ : دوشنبه, ۱۰ آذر , ۱۳۹۹
1

مشارکت سمن‌ها، دولت و روحانیت لازمه رسیدن به جامعه سالم است

  • کد خبر : 278982
  • ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
مشارکت سمن‌ها، دولت و روحانیت لازمه رسیدن به جامعه سالم است

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت گفت: برای داشتن جامعه سالم باید مشارکت سمن‌ها، دولت و روحانیت محقق شود.

به گزارش اروم‌نیوز، سید محمدهادی ایازی صبح امروز در نخستین مجمع سلامت آذربایجان‌غربی که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و نیز اعضای مجامع سلامت شهرستان‌ها در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: هرساله در تصادفات جاده‌ای بیش از ۱۶ هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند که این امر نشان‌دهنده ضرورت توجه به مبحث سلامت اجتماعی است.

وی، افزود: در شرایط فعلی میزان بودجه‌ای که در اختیار دولت و سازمان‌های متولی است پاسخگوی تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نبوده و نمی‌توانیم تخت‌های بیمارستانی مورد نیاز را تامین کنیم.

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت، در خصوص نیاز جامعه برای داشتن سلامت روانی و اجتماعی، گفت: برای داشتن اجتماع سالم نیازمند مشارکت مردم، سازمان‌های مردم‌نهاد از یک سو، ادارات و سازمان‌ها از یک سو و نیز روحانیون و بزرگان از سوی دیگر هستیم تا شاهد ارتقای سطح سلامت باشیم.

وی، خاطرنشان کرد: در موضوع سلامت دین اسلام و همه ادیان الهی بر این تاکید دارند که اسلام مشارکت انسان‌ها را ضامن بقای انسانی دانسته است، بنابراین نباید سلامت را فقط سلامت جسم بدانیم و به سلامت جسم، روح و اجتماع تاکید کنیم.

ایازی، ابتلای ۲۴ درصد مردم کشور به بیماری‌های روانی را نشان‌دهنده ضرورت توجه به این مقوله عنوان کرد و گفت: همه باید برای ایجاد سلامت در ابعاد مختلف تلاش کنیم و در این میان بحث سلامت اجتماعی و روانی بیش از تمام جوانب مورد تاکید و دارای اهمیت است.

وی، همچنین ابراز داشت: با کمک مردم و مشارکت‌های بین بخشی باید سلامت را در جامعه افزایش دهیم و این نیازمند افزایش آگاهی، توانمندسازی جامعه، افزایش مشارکت خانواده و مسئولیت‌پذیری افراد جامعه است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=278982

نوشته های مشابه

۱۰آذر
عدم رویارویی با رژیم غاصب صهیونیستی کمتر از قهرمانی نیست
۱۰آذر
خانه‌ای که چاره مشکلات کشور است

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.