تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱

آتش‌نشانان در ایام عید تعطیلی ندارند/ فعالیت بیش از 180 نیروی عملیاتی آتش‌نشانی ارومیه در ایام نوروز

  • کد خبر : 278883
  • 09 اسفند 1396 - 12:08
آتش‌نشانان در ایام عید تعطیلی ندارند/ فعالیت بیش از 180 نیروی عملیاتی آتش‌نشانی ارومیه در ایام نوروز

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری ارومیه با بیان اینکه آتش نشانان در ایام عید تعطیلی ندارند گفت: 183 نیروی عملیاتی در شیف های کاری متفاوت در ایام نوروز در حال اماده باش هستند.

ابراهیم شاد قوشچی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به حفظ ایمنی مردم در ایام نوروز، گفت: آتش نشانان به عنوان خادمان مردم نقش مهمی در جهت حفظ ایمنی در این ایام خواهند داشت.

وی، با بیان اینکه آتش نشانان در ایام نوروز و حتی در لحظه سال تحویل بر سر شیفت کاری هستند، افزود: تمام نیروهای آتش نشانی از 25 اسفند تا 13 فروردین آماده باش هستند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری ارومیه، با اشاره به اینکه آتش نشانان در ایام عید تعطیلی ندارند، تصریح کرد: 183 نفر در شیفت های کاری متفاوت در حال آماده باش هستند و در همین راستا 50خودرو امدادی و 4 موتور سیکلت آماده ارائه خدمات هستند.

شاد قوشچی، خاطر نشان کرد: با توجه به وجود ترافیک های سنگین در سطح معابر شهری نیروهای آتش نشانی از هم اکنون به صورت آماده باش در آمده و در سطح شهر مستقر شده اند تا سرعت رسیدن به محل حادثه را افزایش دهند.

وی، با اشاره به اینکه «روز خوب روز بدون حادثه است»، عنوان کرد: سلامتی بزرگترین نعمتی است که خداوند به ما انسان ها هدیه نموده و ایمنی ضامن سلامتی است پس به آسانی آن را از دست ندهیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری ارومیه، تاکید کرد: ایستگاه آتش نشانی از هر نظر آمادگی خدمت رسانی در زمان بروز حریق و حوادث را دارد و ازتمامی شهروندان تقاضا می شود در زمان حادثه جهت اطلاع رسانی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی تماس بگیرند.

*بیشترآتش سوزی ها بر اثر اتصالات برقی است

شاد قوشچی، با ابراز امیدواری که روزهای تعطیل نوروز همراه با ایمنی و دوری از هرگونه خطر برای شهروندان باشد، افزود: قبل از ترک منزل خود تمامی وسایل غیرضروری الکتریکی را خاموش و درصورت امکان جریان برق را از ناحیه فیوز مینیاتوری قطع نمایند چرا که بیشتر آتش سوزی ها بر اثر اتصالات برقی است.

وی، درباره مراقبت های نوروزی در ترک منازل برای جلوگیری از خطرات احتمالی، خاطرنشان کرد: همراه داشتن کیف کمک های اولیه و خاموش کننده آتش نشانی در خودرو شخصی می تواند هنگام رخداد آتش سوزی یا هر حادثه احتمالی دیگری کمک بسزایی باشد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری ارومیه، اظهار داشت: در روز سیزدهم فروردین نیز علاوه بر آماده باش کامل نیروهای عملیاتی سازمان، گشت زنی موتور سوران آتش نشان در سطح شهر و اماکن حساس شهر را هم خواهیم داشت.

شاد قوشچی، در پایان ابراز داشت: امیدواریم شهروندان با رعایت نکات ایمنی، نوروزی بدون حادثه و امن داشته باشند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=278883

برچسب ها

ثبت دیدگاه