تاریخ : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
0

افتتاح ۵۰۰ واحد مسکن روستایی به مناسبت دهه‌فجر/ بهره‌مندی ۷ هزار و ۳۲۰ خانوار از مزایای طرح هادی

  • کد خبر : 277906
  • ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
افتتاح ۵۰۰ واحد مسکن روستایی به مناسبت دهه‌فجر/ بهره‌مندی ۷ هزار و ۳۲۰ خانوار از مزایای طرح هادی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۵۰۰ واحد مسکن مقاوم روستایی در دهه فجرافتتاح می شود، گفت: ۷ هزار و ۳۲۰ خانوار از مزایای طرح هادی بهره مند می شوند.

محمود بدلی در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اینکه ۵۰۰ واحد مسکن مقاوم با اعتباری بالغ‌ بر ۹۵ میلیارد ریال در دهه فجر افتتاح می‌شود، گفت: در ۱۶ روستا طرح هادی با اعتبار بالغ‌ بر ۳۴ میلیارد ریال در سطح استان افتتاح می‌شود که ۷ هزار و ۳۲۰ خانوار از مزایای این طرح‌های عمرانی بهره‌مندمی شوند.

وی، بابیان اینکه تاکنون در سطح روستاهای استان، ساخت تعداد ۷۸ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی مقاوم شروع و ۷۵ هزار واحد به اتمام رسیده، افزود: طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و باهدف توسعه اصولی برابر نقشه تهیه‌شده اجرا می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی، در این خصوص خاطرنشان کرد: تاکنون برای تمامی ۲ هزار و ۱۶۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان نقشه طرح هادی تهیه و در ۵۰۰ روستا نیز با اقدامات فیزیکی نظیر بازگشایی معابر، جدول‌گذاری، سنگ‌فرش و آسفالت معابر، ساماندهی چشمه‌ها اجرا شده است.

بدلی، تصریح کرد: تمامی روستاییان می‌توانند با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستان‌ها و مشارکت بانک‌ها از تسهیلات قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون ریالی در روستاهای مرزی و ۱۸۰ میلیون ریالی در سایر روستاها با کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله بدون سپرده‌گذاری و هیچ محدودیتی بهره‌مند شوند.

وی، افزود: از عواملی که موجب شده اجرای طرح‌های عمرانی به‌ویژه طرح هادی و طرح بهسازی مساکن روستایی با موفقیت اجرا شوند، اعتماد، مشارکت مردم و مسئولین بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی، تصریح کرد: از مهم‌ترین و حساس‌ترین فعالیت های عمرانی که با جدیت پیگیری می‌شود، اجرای طرح بهسازی یا ترویج ساخت‌وسازهای مقاوم بوده است.

بدلی، خاطرنشان کرد: اکثر اماکن روستایی قدیمی و فرسوده با مصالح نامرغوب و غیراصولی و یا در مکان نامناسب ساخته شدند که در برابر سوانح آسیب‌پذیر می باشند، لذا از تمامی دست‌اندرکاران و صاحبان نفوذ دعوت می‌شود در راستای ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی و ارتقا کیفیت ساخت‌وسازها برابر مقررات ملی ساختمان در بهبود بافت‌های فرسوده این نهاد را یاری کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=277906

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.