تاریخ : یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱

دشمن به رغم تسلط بر نهادهای بین المللی در پیشبرد اهدافش ناتوان است/سقوط آمریکا، اسرائیل و متحدانشان نزدیک است/فقر و محرومیت دشمن ماست؛ با فقر بجنگیم

  • کد خبر : 277537
  • 14 بهمن 1396 - 10:22
دشمن به رغم تسلط بر نهادهای بین المللی در پیشبرد اهدافش ناتوان است/سقوط آمریکا، اسرائیل و متحدانشان نزدیک است/فقر و محرومیت دشمن ماست؛ با فقر بجنگیم

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: دشمن به رغم تسلط بر نهادهای بین المللی در پیشبرد اهدافش ناتوان است و اطمینان داریم با چشمان خود سقوط اسرائیل و متحدانش را میبینیم.

به گزارش اروم نیوز، سردار حسین سلامی در آئین تکریم و معارفه فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی که در کانون جوانان بسیج ارومیه با حضور مقامات کشوری و لشکری برگزار شد، اظهار داشت: دهه فجر دوران بازیابی هویت حقیقی مسلمانان است و چهره ایران و اسلام در این دوران در جهان تغییر کرد، در این راستا باید واقعیات تلخ را برای نسل جدید بیان کنیم تا روشن شوند.

وی، افزود: فقر، درماندگی، گرسنگی و عقب ماندگی نتیجه تسلیم در برابر روباه پیر بود که در کودتای ۲۸ مرداد و روی کار آمدن فرد کاملا آمریکایی نمود آن است، انقلاب اسلامی موجب طلوع خورشید و زنده شدن ملتی مرده و بی جان و رخ دادن حشر در تاریخ ملت ایران بود.

سردار سلامی با بیان اینکه با طلوع انقلاب اسلامی مفاهیمی نظیر زندگی دوباره و نفسی تازه و تفسیر مفاهیمی نظیر استقلال، آزادگی، کرامت، پیشرفت، امنیت و عزت در کشور بروز کرد، ادامه داد: قبل از انقلاب ذلت و عقب ماندگی نصیب ملت شده بود که بعد از انقلاب به بهترین شکل تغییر یافت.

نفس مسیحایی امام راحل موجب نجات ملت ایران شد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: نفس مسیحایی و حکمت بالغه امام(ره) موجب نجات ملت و تغییر تصویر جامعه ما شد، تاریخ ۳۹ ساله انقلاب اسلامی سرشار از نبردهای بزرگ با قدرت های بزرگ است، محاصره های سنگین و فشارهای بین المللی و تهاجم سنگین نظامی و عملیات روانی ویرانگر و تهاجمات فرهنگی سنگین از جمله آن است.

وی، با اشاره به سختی های گذشته گفت: دشمنان در گذشته سختی و فلاکت را تحمیل می کردند که این امر امروز هم هست اما ملت ما مقتدر و در حال پیشرفت و قدرت است که خود تصمیم می گیرد، پیشرفت های علمی و فناورانه جامعه در ۳۹ سال گذشته نشان می دهد تا چه اندازه پیشرفت داشتیم.

ما می توانیم

سردار سلامی با تاکید بر اینکه در زمینه های بسیاری از اروپا پیشی گرفته ایم و نیازمندی های دفاعی را تولید می کنیم، تصریح کرد: تولید پهپادهای قابل رقابت با امریکا یعنی در اوج محاصره علمی توانسته ایم خود را تقویت کنیم تمام توانمندی های ما بدون حمایت کشورها حاصل شده که نشان دهنده تحقق شعار «ما می توانیم» است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: وقتی گلوله های توپ برای نقطه زنی تولید می کنیم نشانه اقتدار نظامی و دفاعی ما است، قدرت فصایی و هسته ای و نیروگاه های عظیم با موتورهای توربینی در کشور که جزو ۶ کشور دارای این صنعت هستیم و پیشرفت‌های دارویی و دیگر زمینه با مبارزه به دست آمدند، همگی نشانه اقتدار و عزت دانشمندان ما هستند.

ایستادگی ملت نتیجه بخش بوده است

وی اذعان داشت: هیچ کمپانی خارجی در ساخت جاده و سد و زمینه های مختلف فعالیت ندارند و ساخت همه این ها به دست جوانان کشور خودمان است، دستاوردهای ما بیشمارند، اما در عالم سیاست تلاش فراوانی برای بازگشت به عقب کردند تا بر سرنوشت ما مسلط شوند.

سردار سلامی با اشاره به نیات شوم دشمن افزود: دشمن حیات مستقل و نیرومند و مقتدر و الگو شده ما را نمیخواهد و از الگو بودن ایران جلوگیری میکند، در برابر سیاست خطرناک دشمن تمامیت و استقلال وطن را حفظ کرده ایم که در برابر سناریوی جهانی ایستاده ایم.

جنگ تحمیلی نشان استواری و شکوه و ثبات ملت ماست

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تاکید کرد: جنگ تحمیلی نشان استواری و شکوه و ثبات ملت ماست که با پایمردی مردان و زنان سرزمین و هدایتهای امام و رهبری ادامه دارد، تحریم اقتصادی و فتنه های داخلی و عملیات روانی سنگین و جنگهای نیابتی تصاویر سیاست خطرناک بلاانقطاع بوده که دشمن چیزی جز شکست خوردن را تجربه نکرده است.

وی تصریح کرد: زمانی دنبال جنگ افروزی بودند ولی امروز به ثبات ایران اعتماد دارند و سنگرها را عمق بخشیده و جنگ نرم را شروع کرده اند، تکیه گاه کشورهایی هستیم که در نبرد برای آزادگی هستند.

ایران تکیه گاه کشورهایی که در نبرد برای آزادگی هستند

سردار سلامی با اشاره به اینکه ایران تکیه گاه کشورهایی ست که در نبرد برای آزادگی هستند، اذعان داشت: همه میدانند نجات لبنان و ایستادگی فلسطین و ایستادگی و ثبات یمن و شکوه انقلاب بحرین به قائمه انقلاب اسلامی متکی هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تاکید کرد: ملت ما نشان داده اند که کاملا آگاهند، فتنه های اخیر نشان داد تصویر حقیقی ملت ایران را که سرشار از روح آگاهی و اعتماد به نظام است، رهبری مقتدر با هنرمندانه ترین و زیباترین و جذاب ترین شکل هدایت امت را در فرازهای سخت تاریخ به نمایش گذاشته است.

هنر رهبری ما این است که اندیشه های او باطل السحر توطئه های دشمنان است

وی افزود: به سبب اندیشه و تجربه نگرشی ژرف و عمیقبه دنیای تخیل و تصورات دشمن دارند و عمق تفکر ونیت و اندیشه های یوء آنها را میشناسند و جهان بینی او به قدرت توحیدی است که جز قدرت متکی بر اراده الهی را به رسمیت نمیشناسد، این همان اتکا به آیات قرآنی است.

سردار سلامی با بیان اینکه جهان بینی اسلامی هر دو رهبر ما قاعده های الهی را به زیبایی روی زمین تفسیر میکند و اندیشه های باطل را ابطال میکند، تصریح کرد: تمام مناطق ناامن است ولی ایران در امنیت کامل که همانند به آتش انداختن حضرت ابراهیم(ص) نصرت های الهی جاری است.

وی گفت: تجربه های تاریخی ما نشان میدهد که تا زمانی که ملت بیدار و متکی به رهبری هستند ضربه نمیخورند، راهی برای پیشبرد نیت دشمن نگذاشته ایم و در مقابل راهها برای فتح قله های برای ملت ایران باز است.

دشمن به رغم تسلط بر نهادهای بین المللی در پیشبرد اهدافش ناتوان است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ادامه داد: مطمئنیم با چشمان خود سقوط امریکا، انگلیس، آل سعود، اسراییل و متحدانشان را خواهیم دید، ریشه های قدرت در نظام ما در قلب و در نقطه مرکزی ایمان مردم ما استوار است، فروپاشی نظامهای متعدد را دیدیم و میدانیم هرآنچه بر باطل است فرو میریزد.

فقر و محرومیت دشمن ماست؛ با فقر بجنگیم

سردار سلامی اذعان داشت: اقدامات محرومیت زدایی در منطقه با تلاش قرارگاه حمزه و سپاه شهدا جای تقدیر دارد ولی تاکید میکنم این حوزه کاری امروز برای ما بسیار ارزشمند و الزامی است، مشکلات در کشورهای بزرگ و پیشرفته جهان مهم است اما نباید در جامعه ما کسی در فقر و محرومیت باشد.

وی تاکید کرد: فقر و محرومیت امروز برای ما دشمن است و باید همانند دشمنان داخلی و خارجی با فقر هم بجنگیم، برای زدودن گردوغبار محرومیت تلاش میکنیم، در این مسیر با اراده و مصمم هستیم و این ربطی به اعتراضات ندارد، اگر اعتراض و جوسازی دشمنان هم نباشد باز هم رسالت ما اعتلای حیات و زندگی و عزت و معیشت مردم است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=277537

ثبت دیدگاه