تاریخ : یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱

شخصیت ترامپ غیرعادی و ماجراجویانه است/ ترامپ زمینه انتفاضه جدید و بزرگ را فراهم کرد

  • کد خبر : 275054
  • 23 آذر 1396 - 10:16
شخصیت ترامپ غیرعادی و ماجراجویانه است/ ترامپ زمینه انتفاضه جدید و بزرگ را فراهم کرد

امام جمعه خوی گفت: سخنان ترامپ در مورد اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل زمینه انتفاضه جدید و گسترده را فراهم کرد و نباید در این زمینه تاثیر داماد و مشاور صهیونیست ترامپ را ندیده گرفت.

حجت الاسلام سید رضی شکوری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: در رابطه با اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس و یا انتقال سفارت آمریکا به قدس دو موضوع مطرح است، ابتدا ریشه های تصمیم ترامپ است که چرا این تصمیم را گرفت نخست می توان گفت ترامپ یک شخصیت غیرعادی و ماجراجویانه دارد که مشابه این اقدامات را در موضوعات دیگر هم انجام داده و نکته دیگر بهره گیری سیاستمداران آمریکایی از حماقت ترامپ برای عملی کردن اهداف شوم خود در غرب آسیا است.

وی افزود: سالیان متمادی است که سیاستمداران آمریکایی اهداف نامشروعی را در خاورمیانه دنبال می کنند از جمله موضوع قدس؛ سالها می خواستند این قضیه را مطرح کنند که نمی توانستند و نهایتا ترامپ آن را مطرح کرد.

حجت الاسلام شکوری تاکید کرد: داماد و مشاور ترامپ یکی از صهیونیست های معلوم الحال است که طبیعتا در تصمیمیات او به خصوص در مورد رژیم اشغالگر قدس نقش اساسی را ایفا می کند.

خطیب جمعه خوی با اشاره به فشار صهیونیسم بین الملل به سردمداران آمریکا و حکومت آمریکا مبنی بر حمایت از رژیم اشغالگر قدس ادامه داد: شکست های زنجیره ای آمریکا در غرب آسیا مثل شکست در عراق و سوریه و لبنان و سایر جاهایی که این ها دست داشتند و به قول خودشان در صدد ایجاد خاورمیانه بزرگ بوده و کشورهای اسلامی را تکه تکه بکنند و موفق نشدند.

اقدام ترامپ موجب اتحاد و انسجام پیروان مذاهب در حمایت از فلسطین شده است

وی با بیان اینکه این اقدام زمینه یک انتفاضه جدید و بسیار گسترده از انتفاضه های قبلی را فراهم ساخته است، ادامه داد: این تصمیم افکار عمومی جهان و بین المللی را علیه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس تحریک کرده و یک نوع وحدت و انسجام جدی در میان پیروان مذاهب اسلامی مبنی بر حمایت از فلسطین به وجود آمده و داره اجرایی می شود و هر روز شاهد هستیم که در کشورهای مختلف جهان اعم از اسلامی و غیر اسلامی مسلمانان و غیرمسلمانان علیه این موضوع موضع گیری کرده و راهپیمایی می کنند.

حجت الاسلام شکوری بیان داشت: طرح مجدد ضرورت مبارزه با رژیم اشغالگر قدس در افکار عمومی جهان و مسلمانان جهان است نکته دیگری است که با مرور زمان این موضوع به فراموشی سپرده می شد و این اقدام موجب طرح دوباره آن شد.

امام جمعه خوی با تاکید بر افشای مجدد چهره منافقانه برخی از سران کشورهای عربی، ادامه داد: افشای مجدد چهره منافقانه برخی از سران کشورهای عربی که حتی در کنار هم می نشستند نمی توانستند تصمیم گیری کنند، معلوم شد که اینها دست در کاسه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس دارند.

وی اذعان داشت: سالهاست مسئله سازش اعراب اسرائیل از سوی آمریکا مطرح می شود که این قضیه مجددا با شکست قطعی مواجه شد این ها مسائلی هستند که تاکنون کاملا ملموس بوده و در آینده هم اعتراض می شود که یک انتفاضه جدید و گسترده تر به وجود می آید و ان شاالله زمینه ای برای از بین رفتن رژیم اشغالگر قدس و آمریکا بشود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=275054

ثبت دیدگاه