تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱

دانش آموزان و فرهنگیان حافظان آرمان های انقلاب اسلامی هستند

  • کد خبر : 273606
  • 04 آذر 1396 - 11:08
دانش آموزان و فرهنگیان حافظان آرمان های انقلاب اسلامی هستند

مسئول کمیته فرهنگ و آموزش کنگره 12هزار شهید آذربایجان غربی گفت: شهدا رفته اند تا ما حافظ قامت بلند آرمانهای انقلاب باشیم .

به گزارش اروم نیوز، فریدون سیدمصطفوی در  اجلاس فرهنگ و آموزش کنگره 12هزار شهید آذربایجان غربی اظهار داشت: شهدا رفته اند تا ما حافظ قامت بلند آرمانهای انقلاب باشیم .

وی افزود: آن نسل با اینکه مدرسه را پشت خاکریزها زدند تا شمع علم و اخلاق خاموش نشود اما در دل خانواده هایشان، غم شان فرو نخوابیده و وصیت هایشان از طنین نیافتاده است. مدام ما را صدا، میزنند، در سرهر کوچه و خیابانی، مقابل هر کلاس و مدرسه ای، رفتارهای ما را نظاره می کنند و اهالی مدرسه را بیشتر خطاب قرار میدهند که آینده را چگونه باید آباد ساخت.
مصطفوی تصریح کرد: 777 دانش آموز، 143 معلم استان، بی ادعا و با شوق بندگی به خدا پیوستند،و بحای تحصیل و درس قام در راه والای شهادت گذاشتند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اظهار داشت: در جریان 8 سال دفاع مقدس از همه شهرهای استان 4هزار و 568نفر برای جبهه ها اعزام شده بودند و هر شهری از این استان شهیدانی از معلمان و دانش آموزان تقدیم انقلاب کرده است.
وی ادامه داد: ازاین جمع رزمنده،یک هزارو680 نفر به افتخارجانبازی وآزادگی نایل آمده اند و هم اکنون نیز،آموزش وپرورش استان با 18هزارو500 نفر بسیجی، این نهاد را در اوج تعهد قرار داده است.
مسئول کمیته فرهنگ و آموزش کنگره 12هزار شهید آذربایجان غربی بیان کرد:برابر مستندات ،معلمان و دانش آموزان استان، حداقل در 18 عملیات جنوب کشور و 20 عملیات درون استانی حضور داشته اند.
وی بااشاره به شهدای بمباران شیمیایی و ترور و مناطق مین گذاری شده بیان کرد: 920 نفر از معلمان ودانش آموزان در جنوب و شمالغرب و درون استان به شهادت رسیده اند.
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی ادامه داد:حداقل سن دانش آموزان شهید 7 سال حداکثر سن دانش آموز شهید ، 18 سال است.
وی همچنین در خصوص شهدای فرهنگی اظهار داشت: حداقل سن معلم شهید، 20 سال حداکثر سن معلم شهید، 40 سال بود.
مصطفوی در خصوص برنامه های اجلاس فرهنگ و آموزش گفت:
تشکیل 14 اجلاسیه شهرستانی
تدوین ، ده هزار نامه دانش آموزی در15 جلد تحت عنوان نامهای به یک شهید، آماده سازی 143 تابلوی پرتره از معلمان شهید استان
وبرگزاری دوره ضمن خدمت از کتاب سردار بدربرای تمام همکاران فرهنگی ازجمله اقدامات برنامه های اجلاس فرهنگ و آموزش است.

مسئول کمیته فرهنگ آموزش کنگره12هزار شهید آذربایجان غربی همچنین ادامه داد: طراحی و ساخت نماد معلمان و دانش آموزان شهید در صحن اداره کل ونصب 50 یادمان ازشهدا در 50 مدرسه استان از دیگر برنامه ها است.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=273606

ثبت دیدگاه