تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱

همایش تجلیل از نانوایان برتر و فعالان حوزه گندم برگزار شد

  • کد خبر : 272919
  • 22 آبان 1396 - 15:23
همایش تجلیل از نانوایان برتر و فعالان حوزه گندم برگزار شد

به گزارش اروم نیوز، جعفرصادق اسکندری رئیس صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی در همایش تجلیل از فعالان حوزه گندم، آرد و نان اظهار داشت: ۴۲۰۰ واحد صنفی نانوایی در استان فعال هستند که حدود ۱۲تا ۱۳ هزار نفر مستقیما در این واحدها اشتغال دارند. وی، افزود: چیزی حدود 180تا 200 میلیارد تومن در طول […]

به گزارش اروم نیوز، جعفرصادق اسکندری رئیس صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی در همایش تجلیل از فعالان حوزه گندم، آرد و نان اظهار داشت: ۴۲۰۰ واحد صنفی نانوایی در استان فعال هستند که حدود ۱۲تا ۱۳ هزار نفر مستقیما در این واحدها اشتغال دارند.

وی، افزود: چیزی حدود 180تا 200 میلیارد تومن در طول سال یارانه پرداختی است که بخشی از این موضوع رقم قابل توجهی است به عنوان بیت المال  در اختیار هم استانی ها قرارمی گیرد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی، در خصوص آرد آزاد بیان کرد: خوشبختانه با توجه به دستورالعمل ها و اختیاراتی که کارگروه دارد ما توانسته ایم نسبت به نرخ گذاری نان غیر رایانه ای اقدامات داشته باشیم و مشکلی درمورد نرخ گذاری نان نداریم.

وی، افزود: آذربایجان غربی یکی از قطب های واحد های تولیدی آرد در کشور است.

اسکندری، در خصوص سیلوداران و سرمایه گذاران خاطر نشان کرد: در این بخش مخصوصا آذربایجان غربی به عنوان سیلوسازی در کشور مطرح شد وذخایر خوبی در استان آذربایجان غربی داریم.

وی، افزود: قشر زحمت کش نانوایان که در سرما و گرمای  طاقت فرسا و همت می کنند ودر راستای ارائه خدمات ازهیچ کوششی دریغ نمی کنند تشکر میکنیم که با حداقل  انتظارات بهترین خدمات رادر استان انجام میدهند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی، تصریح کرد: افزودنی هایی که غیر مجاز که برای سلامتی مردم مضرهستند را حذف کنیم تا استان آذربایجان غربی  یکی از قطب های تولید نان  سالم و کیفی شود.

در این مراسم، همچنین نادر صفرزاده، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی، اظهار داشت: دولت روزانه 150 تومان یارانه پرداخت می کند یعنی هر روز معادل 100 میلیون تومان، و این رقم در استان ما نزدیک نیم میلیارد تومان برای جامعه 3 میلیون و 300 هزارنفری جمعیت استان است.

وی، افزود: در سال های گذشته مسئولین امر تعبیری اندیشیده اند و تعدادی بازرس از نیروهای تحصیل کرده دانشگاهی و بازرسی خود صنوف و بازرسین صنعت و معدن و تجارت این افراد نظارت بیشتری بر فرایند تبدیل  وتولید و توزیع و پخت نان صورت می دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی، تصریح کرد: هماهنگی هایی که با مدیر مخابرات صورت گرفته بنا است همه نانوایی ها به اینترنت وصل شوند و از این طریق کنترل و نیاز ها و برنامه ها و ساعت شروع به کارنانوایان رصد می شود تا مردم در جریان امور نظارت داشته باشند و دولت در هیچ کجا کوتاه نمی آید و قطعا مسئولین نظام فضای ملی و فضای بین الملی را رصد می کنند.

وی افزود: هر زمان نیاز به حذف یارانه شد یارانه راقطع می شود  ویا به شکل دیگری از مصرف کننده و تولید کننده حمایت شود از طریق رسانه ها به مردم اعلام میشود.

صفرزاده، بیان داشت: 215 هزار گندم کاراستانی باید دانش و آگاهی را به تمام مزارع برسانند تا ما بهترین گندم را به عمل آوریم.

در پایان همایش از نانوایان برتر و فعالان حوزه گندم، آرد ونان آذربایجان غربی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=272919

ثبت دیدگاه