تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱

180 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس رونمایی می شود

  • کد خبر : 271628
  • 06 آبان 1396 - 9:00
180 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس رونمایی می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: دایره المعارف و دانشنامه شهداء، خاطره نگاری شهداء، رزمندگان، بسیجیان و ایثارگران روحانی تا روز برگزاری کنگره تدوین، چاپ و منتشر می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر کریمی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: کنگره ملی بزرگداشت 12 هزار شهید آذربایجان غربی که آذرماه امسال برگزار می شود، فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انجام کار فرهنگی در برابر معضلات اجتماعی است.

وی، افزود: این کنگره ثابت خواهد کرد که بسیجیان جان بر کف و مردم شهید پرور آذربایجان غربی کماکان برای دفاع از وطن آماده اند و هیچ ترس و واهمه از دشمنان این مرز و بوم ندارند.

مسئول کمیته تألیف و نشر کنگره ملی بزرگداشت 12 هزار شهید آذربایجان غربی، این کمیته را از مهم ترین کمیته های این کنگره برشمرد و گفت: دستگاه های اجرایی مختلف به خصوص دستگاه های فرهنگی استان در این کمیته حضور دارند.

وی، به برنامه ریزی های صورت گرفته درباره تألیف آثار مربوط به شهداء و دفاع مقدس اشاره کرده و افزود: بسته های فرهنگی و تازه های حوزه دفاع مقدس در روز برگزاری کنگره بین شرکت کنندگان توزیع می شود.

حجت الاسلام کریمی، تصریح کرد: تاکنون حدود 15 جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس چاپ شده که در آینده نزدیک از آنها رونمایی می شود و بالغ بر 20 جلد کتاب نیز به چاپ دوم رسیده و منتشر می شوند.

وی، افزود: دفاتر شعر در حوزه ایثار و شهادت توسط انجمن های ادبی و هنرمندان متعهد جمع آوری، چاپ و رونمایی می شوند که 5 جلد کتاب توسط بسیج هنرمندان و یک جلد تجمیعی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ و در سطح استان منتشر می شود.

وی، از چاپ و رونمایی 180 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس خبر داد و گفت: دایره المعارف شهداء، دانشنامه شهداء، خاطره نگاری شهداء و رزمندگان، خاطرات بسیجیان و ایثارگران روحانی، اثری درباره نقش دستگاه ها و وزارت خانه ها در دفاع مقدس و کتابی مربوط به شهدای دانشجو و نقش حضور شهرستان ها در دفاع مقدس تا روز برگزاری کنگره تدوین، چاپ و منتشر می شوند.

برگزاری کنگره ملی شعر “عقیله العرب” با 400 اثر جدید

وی، دیگر برنامه های کمیته تآلیف و نشر کنگره 12 هزار شهید را مورد اشاره قرار داد گفت: در آستانه برگزاری کنگره ملی بزرگداشت 12 هزار شهید آذربایجان غربی، مراسم کنگره ملی شعر “عقیله العرب” به زبان ترکی آذری در دو بخش “نقش حضرت زینب (س) در قیام کربلا، عفاف و حجاب و دفاع از حریم و حرم”و بخش ویژه “شهدای مدافع حرم” برگزار می شود.

مسئول کمیته تألیف و نشر کنگره ملی بزرگداشت 12 هزار شهید آذربایجان غربی، تصریح کرد: در دو بخش کنگره ملی شعر عقیله العرب حدود 400 اثر جدید توسط شعرای آذری زبان از استان های مختلف به کنگره رسیده است.

برگزاری کنگره شعر ولایت نیز از دیگر برنامه های این کمیته است که حجت الاسلام کریمی با اشاره به آن، گفت: تمامی سروده ها به زبان آذری درباره مقام معظم رهبری، ولایت فقیه و نقش ایشان در بحث هدایت و رهبری در حوزه ایثار و شهادت و دفاع مقدس جمع آوری و به چاپ می رسد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=271628

ثبت دیدگاه