تاریخ : دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰

میزان ولادت در آذربایجان غربی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

  • کد خبر : 271359
  • 02 آبان 1396 - 9:24
میزان ولادت در آذربایجان غربی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری 34 هزار و 114 مورد ولادت در ادارات ثبت احوال آذربایجان غربی ثبت شده است.

محمد حیرت انگیز در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز با اشاره به میزان زاد و ولد و آمار دختران و پسران به دنیا آماده در 6ماهه نخست اظهار داشت: 34 هزار و 114 مورد ولادت در ادارات ثبت احوال آذربایجان غربی ثبت شده است در حالی که میزان وقوع واقعه ولادت در نیمه نخست سال گذشته بیش از 35 هزار و 200 مورد بود.

وی، در خصوص میزان مرگ و میر استان در نیمه نخست سال جاری بیان کرد: 7 هزار و 328 مورد است البته بیشترین علت فوت در زنان بیماریهای قلبی و سرطان و بیماری های تنفسی می باشد.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی، از آخرین مهلت اعتبار کارت ملی قدیمی خبر داد و گفت: آخرین مهلت اعتبار کارت ملی قدیمی تاپایان سال 1396 می باشد وتمدید نخواهد شد.

وی، در خصوص تعداد نفرات درخواست کننده کارت هوشمند ملی اظهار داشت: تا کنون یک میلیون و 190 هزار و 593 نفر در استان که 48.1 درصد جمعیت واجد شرایط برای ثبت نام کارت هوشمند ملی استان را در بر می گیرد.

حیرت انگیز، در خصوص تعرفه قانونی ثبت نام کارت هوشمند ملی برای مردم اظهار داشت: تعرفه قانونی ثبت احوال مبلغ 200هزار ریال و کارمزد دفتر پیشخوان یا پست 90هزار ریال همچنین پیش ثبت نام یا نوبت گیری در صورتیکه در دفتر پیشخوان یاپست انجام شود حداکثر تا 50هزار ریال وهزینه تحویل کارت هوشمند ملی و فعالسازی ان 20هزار ریال است.

وی، در خصوص مراحل مراجعه افراد برای صدور کارت ملی گفت: مراجعه با آدرس www.ncr.ir جهت پیش ثبت نام و نوبت گیری،انتخاب دفتر مورد نظر جهت تکمیل و پیش ثبت نام ،مراجعه به دفتربرای تکمیل و به همراه داشتن اصل شناسنامه و اخذ اثر انگشت،اخذ تصویرو چهره،احراز هویت و اسکن مدارک و تایید مدیر دفتر و پس از صدور و دریافت پیامک مراجه ودر نهایت تحویل کارت هوشمند ملی خواهد بود.

بیشتر بخوانید..
کشف ۶٫۲ میلیارد ریال داروی قاچاق در مرزهای آذربایجان‌غربی

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی، در پایان گفت وگو با اشاره به مدت زمان صادر شدن کارت ملی جدید اظهار داشت: مدت زمان صادر شدن کارت ملی جدید از زمان تکمیل ثبت نام تا تحویل کارت 20روز به شرطی که مغایرتی در ثبت نام نباشد. پیگیری و مشاهده مراحل ثبت نام کارت هوشمند ملی از طریق نشانی الکتریکی www.ncr.ir امکان پذیر است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=271359

نوشته های مشابه

08آذر
پویش “آقا حساب کردند”؛ خانه یک خانواده نیازمند را به آنها بازگرداند
مدیر دفتر کانون خادمیاری آستان قدس رضوی در میاندوآب:

پویش “آقا حساب کردند”؛ خانه یک خانواده نیازمند را به آنها بازگرداند

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.