تاریخ : چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰

ابهام مفهوم حریم خصوصی در پشت پرده فضای مجازی

  • کد خبر : 271199
  • 01 آبان 1396 - 8:42
ابهام مفهوم حریم خصوصی در پشت پرده فضای مجازی

این روزها نقل قول اخبار زندگی خصوصی افراد مشهور و عادی میان آحاد مختلف جامعه، موجب از دست دادن مفهوم کلمه ای بنام «حریم خصوصی» شده و این کلمه در پس پرده ابهام قرار دارد.

به گزارش اروم نیوز، این روزها نقل قول اخبار زندگی خصوصی افراد مشهور و عادی میان آحاد مختلف جامعه، موجب از دست دادن مفهوم کلمه ای به نام «حریم خصوصی» شده و این کلمه در پس پرده ابهام قرار دارد.

در گذشته ای نه چندان دور که خبری از اینترنت، فضای مجازی و به خصوص شبکه های اجتماعی نبود، مردم عمدتا با رسانه های اندکی مواجه بوده و اخبار را عموما از نشریات و رادیو تلویزیون دنبال کرده و به قولی می توان گفت سرشان به کار خودشان بود.

حال اما دنیای بزرگ پیرامون ما به قدری کوچک شده که در داخل یه موبایل هوشمند در جیب مان جا شده و در حال شکستن دیوارهای بی خبری است، دنیایی که با ورود به آن می توان از آخرین خبرهای افراد مشهوری که در حال خطا هستند و یا افراد عادی ای که در پی یک خشم ناگهانی مرتکب جرم و جنایت شده و فیلم آن ها به سرعت انتشار یافته؛ با خبر شد.

خبر قتل پسربچه 2.5 ساله توسط ناپدری اش که این روزها به خبر داغ گروه های تلگرام و اینستاگرام تبدیل شده و اظهارات مختلفی که در این میان توسط ملت همیشه آنلاین بیان می شود، و یا خبر توهین حجت الاسلام قرائتی به آقای دوربینی و نیز عذرخواهی وی از آقای نمازی که به آقای دوربینی مشهور شده نیز از این قبیل است.

ماجرای قتل بنیتا دختربچه 8 ماهه ای که در خودروی سرقت شده پدرش مانده و از تشنگی و گرسنگی تلف شد، فوتبالیست های قلیانی که ابتدا تصاویر و فیلم هایشان در فضای مجازی مطرح شد، اخبار نظرات مردم به اظهارات ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توهین به ایران و استفاده از لفظ خلیج عربی نیز از دیگر مصادیق انتشار سریع اخبار در فضای اجتماعی است.

شبکه های مجازی به سرعت در حال تخریب تمام بن بست های حریم خصوصی است، در این میان که دیگر مطمئن نیستیم حریم خصوصی دقیقا چه جایگاهی دارد، قدری بیشتر محتاط باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=271199

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.