تاریخ : یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹
3

وحدت بین مذاهب و ادیان؛ ضرورت صلح جهانی/ دشمنان در تلاش تفرقه افکنی در بین مسلمانان هستند

  • کد خبر : 270584
  • 20 مهر 1396 - 8:35
وحدت بین مذاهب و ادیان؛ ضرورت صلح جهانی/ دشمنان در تلاش تفرقه افکنی در بین مسلمانان هستند

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: صلح جهانی نیازمند وحدت بین مذاهب و ادیان است همگی باید در جهت تقویت این وحدت باید تلاش کرده و در صدد شکست هدف دشمنان باشند.

حجت الاسلام و المسلمین عسگر دیرباز در گفت و گو با اروم نیوز، گفت: تقریب مذاهب نخستین بار توسط آیت الله بروجردی مطرح شد و علمایی در جهت صلح جهانی به کشور مصر که در زمان خود بزرگترین موضع گیر در مقابل اسرائیل بود اراشال شده و نقسشش بسیار موثری در ایجاد وحدت جهانی داشت.

وی افزود: در ادمه فعالیت های وحدت مذاهب انقلاب جهشی ترین اقدام را داشت چرا که در جهت پیروزی انقلاب همگان به رهبری امام خمینی(ره) وحدت داشته و در هدف خاصی این رویه را ادامه دادند

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، به فعالیت‌های تقریبی مجمع جهانی تقریب مذاهب اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه مذاهب اسلامی به همت مجمع تقریب تاسیس شده است و در آن، تمامی مذاهب اسلامی در دوره‌های مختلف تحصیلی تدریس می‌شود.

حجت الاسلام دیرباز، با تاکید بر نقش بی بدیل دانشگاه مذاهب اسلامی در تقویت وحدت بین مذهب های مختلف، افزود: اکنون تمامی مذهب های شیعه و سنی با یکدیگر به هم اندیشی نشسته و در بیشتر مسایل به گفتگو و مناظره می پردازند و وحدت  شیعه و سنی از سفر مقام معظم رهبری به کردستان نیز کاملا مشهود و ملموس بوده و موجب تقویت این وحدت گردید.

وی با بیان اینکه بهترین راه خروج از بحران در دنیای اسلام «مقاومت و وحدت» است، اضافه کرد: امروز عزت و بزرگی امت اسلامی تنها با مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان حاصل می شود.

رئیس دانشگاه قم، با تأکید بر اینکه تمام مسلمانان یک امت هستند و اگر چه مذاهب متعدد داریم اما همه پیرو یک دین هستیم، افزود: دیپلماسی وحدت راهبرد ایجاد وحدت برای تأمین مصالح و منافع جهان اسلام است که این ساز و کار موجب تقویت وحدت و همدلی بین مذاهب اسلامی می شود.

حجت الاسلام دیرباز، با بیان اینکه امروز مهمترین هدف دشمنان برهم زدن اتحاد بین مسلمانان است اظهار داشت: دشمنان هرگاه قصد رخنه و ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی را داشتند با اتحاد و همدلی امت اسلامی این توطئه آنان نقش برآب شد.

وی، ادامه داد: روحانیان شیعه و سنی باید مردم را از فریب های دشمنان آگاه کنند و نگذارند در وحدت بین مسلمانان آسیبی متوجه کشور شود چرا که مهمترین عنصر پیشرفت کشور و مقابله با دسیسه های بدخواهان نظام اسلامی وحدت است.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، با اشاره دبه همه پرسی اخیر کردستان عراق گفت: همانگونه که در همه پرسی اخیر شاهد بودیم علمای اهل تسنن ایران  بر تعهدات خود بر نظام جمهوری اسلامی پایبند مانده و همه پرسی کردستان عراق را محکوم کردند.

حجت الاسلام دیرباز، اذعان داشت: صلح جانبی نیازمند وحدت همه جانبه مردم ر همه زمینه هاست همگی باید در جهت تقویت و تقریب مذاهب تلاش کنند.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=270584

نوشته های مشابه

05بهمن
افتتاح ۱۱ طرح همزمان با دهه فجر در پلدشت
05بهمن
اختصاص ۱۲۰۰ میلیارد تومان به مشاغل آسیب دیده از کرونا در آذربایجان‌غربی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی خبرداد:

اختصاص ۱۲۰۰ میلیارد تومان به مشاغل آسیب دیده از کرونا در آذربایجان‌غربی

05بهمن
ابتلای ۱۲۹ نفر در آذربایجان‌غربی به کرونا

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.