تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱

«معیشت مردم، اشتغال جوانان، دریاچه ارومیه و فرهنگ» اصلی‌ترین محورهای فعالیت استاندار جدید آذربایجان‌غربی باشد

  • کد خبر : 270593
  • 20 مهر 1396 - 8:26
«معیشت مردم، اشتغال جوانان، دریاچه ارومیه و فرهنگ» اصلی‌ترین محورهای فعالیت استاندار جدید آذربایجان‌غربی باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: استاندار غیربومی جدید با مطالعه وضعیت این استان، معیشت مردم، درآمد سرانه، اشتغال جوانان، دریاچه ارومیه، اتحاد و همدلی اقوام و ادیان و مسائل فرهنگی را در اولویت کاری خود قرار دهد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اولویت اصلی استاندار جدید آذربایجان غربی را مسائل اقتصادی و مسئله معیشت مردم عنوان کرد و افزود: برابر اعلام صریح کارشناسان، درآمد سرانه این استان نسبت به سایر استان های کشور نصف بوده و از نظر معیشتی وضعیت مردم مناسب نیست.

وی، تأکید کرد: اولین مسئله استاندار جدید آذربایجان غربی باید تدبیر درباره وضعیت معیشت مردم بوده و دومین اولویت وی اشتغال جوانان باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، تصریح کرد: دریاچه ارومیه، استفاده از پتانسیل مرزی استان برای مبادلات خارجی به منظور بهبود وضعیت استان و بحث امنیت به دلیل وجود اقوام و ادیان مختلف در استان و لزوم توجه به اتحاد و همدلی بیش از پیش از اولویت های دیگر استاندار جدید باشد.

وی، تأکید کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مسئله اصلی موضوع فرهنگ بوده و سایر مباحث جزو حاشیه محسوب می شوند، بنابراین مباحث فرهنگی نیز باید در رأس امورات استانداری قرار گرفته و مشکلات و ضعف های این حوزه ترمیم شوند.

حجت الاسلام قریشی، با تقدیر از استانداران سابق آذربایجان غربی گفت: استاندار جدید نیز باید در اسرع وقت با مطالعه وضعیت آذربایجان غربی، نقاط ضعف و کمبودهای استاندار سابق را شناسایی، جبران و نقاط قوت را تقویت کند به همین خاطر امیدواریم استاندار جدید مشکلات استان را درک و سعی در رفع آنها داشته باشد.

وی، با اشاره به اینکه استاندار بومی به دلیل داشتن شناخت و تحلیل های مناسب از وضعیت استان انتخاب مناسبی می توانست باشد، گفت: در این باره با وزارت کشور صحبت شد اما به دلیل سیاست نامشخص آنها به ظاهر اکثر استانداران، افراد غیربومی انتخاب شده اند.

بیشتر بخوانید..
دستور رئیس جمهور برای ساماندهی تجارت مرزی و کوله‌بری/ باید معیشت مرزنشینان با‌کیفیت شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، در پایان خطاب به مردم و مسئولین نیز گفت: به هرحال اکنون که تصمیم بر انتخاب استاندار غیربومی شده، کمک کنیم تا با همراهی و همدلی، استاندار جدید در مسئولیت خود موفق شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=270593

ثبت دیدگاه