تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱

پوستر/ جاسوسی یک دوتابعیتی جلوی چشم همگان!

  • کد خبر : 270380
  • 16 مهر 1396 - 12:37
پوستر/ جاسوسی یک دوتابعیتی جلوی چشم همگان!

مهم‌ترین سؤال این است که چرا یک دوتابعیتی و کسی که گذرنامه کانادایی دارد، در یکی از حساس‌ترین مراکز سیاسی – امنیتی کشور حضور دارد؟

به گزارش اروم نیوز، یک دوتابعیتی ایرانی – کانادایی که از مدت‌ها قبل خبر و حرف و حدیث پیرامون اتهام جاسوسی او گاهی پخش می‌شد. او چگونه وارد تیم مذاکره‌کننده ایران شد؟ از چه جایگاهی در این تیم برخوردار بود و… اما مهم‌ترین سؤال این است که چرا یک دوتابعیتی و کسی که گذرنامه کانادایی دارد، در یکی از حساس‌ترین مراکز سیاسی – امنیتی کشور حضور دارد؟

 

 

دوتابعیتی‌هایی که وزیر اطلاعات منکر حضور آنان در دولت بود. روزنامه امریکایی «نیویورک‌تایمز» روز گذشته در این خصوص گزارش کرد، «فیلیپ هانان» سخنگوی وزارت امور خارجه کانادا که مسئولیت نظارت بر موضوعات دیپلماتیک را دارد، در یک واکنش ایمیلی درباره بازداشت و محکومیت پنج ساله این فرد گفت: «وزارت خارجه کانادا در خصوص گزارشات رسانه‌ای مبنی بر محکومیت یک فرد دوتابعیتی در ایران آگاه است اما برای محافظت از حریم خصوصی فرد مذکور، قادر به افشای جزئیات بیشتر در این زمینه نیستیم.»

تابستان سال 95 بود که دادستان تهران خبر از بازداشت یک متهم ایرانی دوتابعیتی داد که با سرویس جاسوسی انگلیس در ارتباط بوده و اطلاعاتی که در مورد او منتشر شد، این بود که این فرد در حوزه اقتصادی و مرتبط با ایران فعالیت می‌کرده است.

در لابه‌لای همان اخبار اندکی که از بازداشت این متهم منتشر می‌شد، این اطلاعات به‌دست آمد که فرد مورد نظر علاوه بر فعالیت‌های اقتصادی دولتی و خصوصی، مسئول یکی از کمیته‌های مهم هیئت مذاکره‌کننده و در واقع نماینده بانک مرکزی در این تیم بوده، یعنی کسی که قرار بود مشاوره او در مورد مسائل مالی و تحریم‌های اقتصادی – که بخش مهمی از مذاکرات را تشکیل می‌دهد – در تصمیم نهایی تیم مؤثر باشد. با انتشار خبر بازداشت وی، یک سایت مرتبط با اخبار بانک‌ها صوتی منتسب به این فرد را منتشر کرد و تیتر زد که «پایان همه شایعه‌سازی‌ها»، او در این فایل صوتی می‌گفت خبر بازداشت کذب است و من در دفتر کارم مشغول کار هستم. دقایقی بعد این مصاحبه از خروجی سایت حذف شد و همین حذف مصاحبه، باعث شد تردیدها در مورد صحت خبر بازداشت او رنگ یقینی‌تری به خود بگیرد.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=270380

ثبت دیدگاه