تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ مرداد , ۱۴۰۱

لزوم تشریح و تبیین الگوی سوم زن مسلمان ایرانی در جهان

  • کد خبر : 269133
  • 30 شهریور 1396 - 14:10
لزوم تشریح و تبیین الگوی سوم زن مسلمان ایرانی در جهان

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب درباره زن مسلمان خواستار تلاش برای تشریح و تبیین الگوی سوم زن مسلمان ایرانی در جهان شد.

به گزارش اروم نیوز، شهلا تاجفر در چهارمین جلسه کارگروه عفاف و حجاب که در محل سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی ترتیب یافت از برگزاری سلسله برنامه‌های ویژه در خصوص ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خبر داد و افزود: هدف از برگزاری این ویژه برنامه ها فراهم آوردن عرصه ای برای هم اندیشی در حوزه مسائل مختلف گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه می باشد.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به کنگره 7هزار زن شهیده کشور و در خصوص نقش زن مسلمان ایرانی در معرفی الگویی جدید از «زن» اظهار داشت: همانطوریکه رهبر معظم انقلاب نیز فرموده اند شیرزنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم، «زن نه شرقی، نه غربی» است.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی تصریح کرد: از این رو برای معرفی هرچه بیشتر این الگو در جهان بخصوص از طریق تدابیر ویژه در استان آذربایجان غربی به لحاظ همجواری با کشورهای بیگانه و اینکه می تواند به عنوان مدخل ورودی برای معرفی هرچه بیشتر این الگو به جهان باشد، باید برنامه‌های جامع و عملی داشته باشیم .

تاجفر با بیان اینکه قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران متاثر از حفظ ارزش‌های اسلامی می باشد خاطر نشان کرد: مسولان دستگاه های مختلف و همچنین آحاد جامعه می بایست تلاش نمایند تا با حفظ و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب که یکی از مهمترین ارزش ها است پرچم اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همیشه در جهان در حال اهتزاز باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=269133

ثبت دیدگاه