تاریخ : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰

هیچ اردوی دانش آموزی در آذربایجان غربی بدون مجوز برگزار نمی شود/ با متخلفین برابر قانون برخورد میشود

  • کد خبر : 268516
  • 23 شهریور 1396 - 8:16
هیچ اردوی دانش آموزی در آذربایجان غربی بدون مجوز برگزار نمی شود/ با متخلفین برابر قانون برخورد میشود

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: هیچ اردوی دانش آموزی بدون مجوز در استان برگزار نمیشود و با متخلفین برابر قانون رفتار شده و باید پاسخگو باشند.

قدرت الله قاسمی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: در سال تحصیلی 95-96 حدود 400 هزار دانش آموز در اردوهای دانش آموزی کل استان شرکت کردند.

وی، با اشاره به برگزاری اردهای راهیان نور دانش آموزی افزود: حجیم ترین بخش اردوهای دانش آموزی با شرکت 30 هزار دانش آموز در قالب کاروان های راهیان نور صورت گرفت که به مناطق عملیاتی شمالغرب اعزام شدند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان غربی، ادامه داد: 60 درصد اردوهای تابستانی مدارس امسال شامل اعزام دانش آموزان به استان های دیگر بوده که حدود 2 هزار و 500 دانش آموز دراین اردوها شرکت داشتند.

وی، در بیان موارد ممنوعیت های اردویی تصریح کرد: بر اساس بخشنامه موجود، اعزام اردوهای دانش آموزی در شرایط نامساعد جوی، ایام امتحانات و همچنین اسکان آن ها در مناطق ناامن، کنار سواحل، دریاها و رودخانه های خروشان و نیز توقف آنان در کنار جاده های خطرناک مناطق صعب الورود ممنوع است.

قاسمی، خاطرنشان کرد: وجود افراد مجرب، کار آزموده، توانمند و آشنا به محل اردو در بین تیم الزامی می باشد.

وی، در ادامه در خصوص مجوز اردوهای دانش آموزی تاکید کرد: هیچ اردویی بدون مجوز برگزار نمی شود، در صورت بروز چنین مسئله ای نیز با متخلفین برابر قانون برخورد شده و باید پاسخگوی این مسئله باشند.

قاسمی، ازعقد قراردادهای حمل و نقل با شرکت های معتبر حمل و نقل خبر داد و گفت: مسئولان در عقد قرارداد با شرکت های حمل و نقل الزام دارند با شرکت های معتبر، دارای شناسنامه و سابقه درخشان قرارداد منعقد کنند.

بیشتر بخوانید..
سه واحد دندانپزشکی غیرمجاز در میاندوآب پلمپ شد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان غربی، افزود: شرکت های حمل ونقل موظف هستند تمامی اصول ایمنی و راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و در صورت داشتن گزارشی مبنی بر تخلف شرکت موارد به صورت قانونی پیگیری می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=268516

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.