تاریخ : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰

65 هزار خانوار در آذربایجان غربی مددجوی کمیته امداد هستند

  • کد خبر : 268284
  • 21 شهریور 1396 - 7:39
65 هزار خانوار در آذربایجان غربی مددجوی کمیته امداد هستند

مدیرکل کمیته امداد خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: در سطح آذربایجان غربی 65 هزار خانوار تحت پوشش این نهاد انقلابی وجود دارد.

عزیز سهندی در گفتگو با خبرنگار اروم نیوز اظهار داشت: بیست و سومین دوره جشن ملی عاطفه ها با شعار «مهر در انتظار همدلی» برگزار می شود.

وی افزود: این جشن طی 2 دوره بوده که دور اول آن برگزار شده و دور دوم آن 19 مهر برگزار می شود.

مدیرکل کمیته امداد خمینی(ره) آذربایجان غربی، تصریح کرد: در دور اول این جشن 235 هزار پاکت جشن عاطفه ها در بین هزار و 400 دانش آموز و دانشجو توزیع شد.

وی، با اشاره به برگزاری دور دوم جشن عاطفه ها اظهار داشت: پیش بینی می شود در دور دوم جشن عاطفه ها کمک های هم استانی ها تا سقف 35 میلیارد ریال برسد که این مبلغ از یک هزار و 500 پایگاه جمع آوری کمک های مردمی و 250 هزار پاکت پیش بینی شده محقق می شود.

سهندی، با اشاره به عملکرد کمیته امداد استان در سال 95 بیان کرد: آمار عملکرد جشن عاطفه های سال گذشته 19 میلیارد ریال برآورد شد که 4 میلیارد ریال آن نقدی، 8 میلیارد و 500 میلیون ریال کالا، 4 میلیارد و 500 میلیون ریال مراکز نیکوکاری و 2 میلیارد ریال نیز از طریق کمک های مستقیم خیرین به دانش آموزان بوده است.

وی افزود: تعداد پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی استان در سال گذشته نیز یک هزار و 218 پایگاه بوده که 57 پایگاه ثابت در میادین و میعادگاه های نماز جمعه استان، 65 پایگاه سیار، یک هزار و 67 پایگاه مستقر در مدارس و 29 پایگاه در مراکز نیکوکاری مشغول به فعالیت بودند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی، توانمندسازی مددجویان را از رویکردهای مهم این نهاد انقلابی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 125 هزار نفر در قالب 65 هزار خانوار در آذربایجان غربی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند که 4 درصد افراد و 8 درصد خانوار استان را تشکیل می دهند.

بیشتر بخوانید..
چند و چون دومین نمایشگاه مجازی کتاب در گفت‌وگو با رئیس آن/ نمایشگاه مجازی، کتاب را به روستاهای دورافتاده برد

وی، گفت: تعداد ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد در آذربایجان غربی ۱۰ هزار و 700 نفر است.

سهندی، عنوان کرد: تعداد کل مددجوها و حامیان کمیته امداد استان نیز 26 هزار نفر می باشد

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=268284

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.