تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰

سازمان حقوق بشر نباید در برابر قتل عام مسلمانان میانمار سکوت نکند

  • کد خبر : 267971
  • 16 شهریور 1396 - 9:27
سازمان حقوق بشر نباید در برابر قتل عام مسلمانان میانمار سکوت نکند

امام جمعه تکاب خواستار پیگیری حقوقی کشتار ظالمانه مردم میانمار شد تا سازمان حقوق بشر نیز دست از سکوت بی مورد خود دست بردارد.

حجت الاسلام و المسلمین عیسی برادری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اينکه 7ميليون نفر از جمعيت 46 ميليونی ميانمار، مسلمان هستند، اظهار داشت: مدت مديدي است که دولت ميانمار اين مسلمانان را تحت سخت‌ترين فشارها قرار داده و مدعيان دروغين حقوق بشر هيچ‌گونه اعتراضي به وقايع رخ داده در اين کشور نمي‌کنند.

وی افزود: مسلمانان نه به دنبال جنگ هستند و نه به دنبال آزار ديگران، بلکه حقيقت اسلام اين است که به دنبال دفاع از حقوق بشر باشد بنابراين هرجا که ظلمي انجام شود چه درباره مسلمانان ميانمار و چه درباره مردم مظلوم دیگر نقاط جهان ، اجازه نخواهيم داد که مظلومان زير چکمه استکبار له شوند.

وی با محکوم کردن صریح این اقدام ظالمانه  افزود: استکبار جهانی و دست نشانده‌های آنها با کشتار مردم مسلمان میانمار، سعی در سرکوب نمودن جنبش های اسلامی دارند.

امام جمعه تکاب با اشاره به سکوت مجامع بین‌المللی در برابر این وحشیگری‌ها، ابراز داشت: این اقدامات خلاف قوانین موجود است ولی همچنان شاهد سکوت مجامع حقوق بشر هستیم حال آنکه مسئولان کشوری ما در خصوص این مسئله واکنش نشان داده و این موضوع را به شدت محکوم کرده اند.

حجت الاسلام برادری، با اشاره به بینات رهبرمعظم انقلاب تصریح کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز در این خصوص  فرموده اند باید این مسئله بصورتی کاملا حقوقی پیگیری شود تا مسئولان سازمان حقوق بشر از خواب برخواسته ودر برابر این کشتار ظالمانه ایستادگی کنند.

وی  گفت: وظیفه انقلابی، اسلامی و انسانی هر ایرانی است که از مظلومان دفاع کند چرا که گوشت و خون انقلاب با دفاع از مظلومان در هم امیخته است.

بیشتر بخوانید..
سد شهید کاظمی بوکان، خوان نعمتی برای کسب روزی حلال

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=267971

نوشته های مشابه

29مهر
آزادی ۱۳۲ نفر از زندانیان آذربایجان غربی در هفته وحدت
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی خبرداد:

آزادی ۱۳۲ نفر از زندانیان آذربایجان غربی در هفته وحدت

29مهر
کارگاه تخصصی جرائم حوزه رسانه برگزار شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.