تاریخ : پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹
4

سازمان حقوق بشر نباید در برابر قتل عام مسلمانان میانمار سکوت نکند

  • کد خبر : 267971
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۲۷
سازمان حقوق بشر نباید در برابر قتل عام مسلمانان میانمار سکوت نکند

امام جمعه تکاب خواستار پیگیری حقوقی کشتار ظالمانه مردم میانمار شد تا سازمان حقوق بشر نیز دست از سکوت بی مورد خود دست بردارد.

حجت الاسلام و المسلمین عیسی برادری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اینکه ۷میلیون نفر از جمعیت ۴۶ میلیونی میانمار، مسلمان هستند، اظهار داشت: مدت مدیدی است که دولت میانمار این مسلمانان را تحت سخت‌ترین فشارها قرار داده و مدعیان دروغین حقوق بشر هیچ‌گونه اعتراضی به وقایع رخ داده در این کشور نمی‌کنند.

وی افزود: مسلمانان نه به دنبال جنگ هستند و نه به دنبال آزار دیگران، بلکه حقیقت اسلام این است که به دنبال دفاع از حقوق بشر باشد بنابراین هرجا که ظلمی انجام شود چه درباره مسلمانان میانمار و چه درباره مردم مظلوم دیگر نقاط جهان ، اجازه نخواهیم داد که مظلومان زیر چکمه استکبار له شوند.

وی با محکوم کردن صریح این اقدام ظالمانه  افزود: استکبار جهانی و دست نشانده‌های آنها با کشتار مردم مسلمان میانمار، سعی در سرکوب نمودن جنبش های اسلامی دارند.

امام جمعه تکاب با اشاره به سکوت مجامع بین‌المللی در برابر این وحشیگری‌ها، ابراز داشت: این اقدامات خلاف قوانین موجود است ولی همچنان شاهد سکوت مجامع حقوق بشر هستیم حال آنکه مسئولان کشوری ما در خصوص این مسئله واکنش نشان داده و این موضوع را به شدت محکوم کرده اند.

حجت الاسلام برادری، با اشاره به بینات رهبرمعظم انقلاب تصریح کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز در این خصوص  فرموده اند باید این مسئله بصورتی کاملا حقوقی پیگیری شود تا مسئولان سازمان حقوق بشر از خواب برخواسته ودر برابر این کشتار ظالمانه ایستادگی کنند.

وی  گفت: وظیفه انقلابی، اسلامی و انسانی هر ایرانی است که از مظلومان دفاع کند چرا که گوشت و خون انقلاب با دفاع از مظلومان در هم امیخته است.

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=267971

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.