تاریخ : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰

جهان اسلام علیه کشتار مسلمانان میانمار قیام کند/ رسانه ها رسالتی حساس در این زمینه دارند

  • کد خبر : 267955
  • 16 شهریور 1396 - 12:17
جهان اسلام علیه کشتار مسلمانان میانمار قیام کند/ رسانه ها رسالتی حساس در این زمینه دارند

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: همگان باید دست در دست هم داده و علیه مظلومیت مسلمانان میانمار قیام کنند .

حجت الاسلام و المسلمین جواد مجتهد شبستری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوزگفت : مسئله کشتار مظلومانه مسلمانان میانمار توسط ارتش و بودایی های معتصب  مدت هاست که مطرح بوده و با شدت و ضعف ها روبرو است.

وی با اشاره به واکنش سازمان ملل در خصوص کشتار مظلومانه مردم میانمار افزود : این اتفاق برای همه مسلمانان مایه تاسف است چرا که وظیفه همه ملت های مسلمان است که در این مورد جدی تر وارد شوندوموضع گیری های سیاسی مقامات دیپلماسی کشور در این خصوص کافی نمی باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با درخواست از مسئولان شورای تبلیغات اسلامی در خصوص برگزاری راهپیمایی های اعتراض آمیز تصریح کرد: مسئولان شورای تبلیغات اسلامی سراسر کشور درصدد برگزاری راهپیمایی های اعتراض امیزعلیه ظالمان بودایی میانمار پس ازنمازجمعه این هفته باشندتا این مظلومیت رابه گوش جهانیان رسانده ومواضع ایران رابه همگان آشکار کنند.

وی درخصوص رسالت رسانه ها در این خصوص اظهار داشت : آنچه که دیده می شود علارغم سانسور های خبری بالا این خبر  دررسانه هاوفضای مجازی منتشر شده پس رسانه هاباید نسبت به این مسئله با جدیت بیشتری وارد شده صدای مظلومیت و داد خواهی مظلومان میانماررا به گوش جهانیان برسانند.

حجت الاسلام شبستری با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) ادامه داد: هرمسلمانی صدای داد خواهی مظلومی را بشود و به کمک او نشتابد مسلمان نبوده و بویی از مسلمانی نبرده است امروز بر همگان واجب است به یاری این مظلومان بشتابیم.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: رسانه ها باید در صدد آن باشند تا این مظلومیت را به هر نحوی آشکار ساخته و آن را کاهش دهند چرا که ظالمان به صورتی فجیع کودکان را اتش زده و آن هارا می سوزانند باید همگان دست به دست هم داده و ظالمان را محکوم و مظلوم را به آسایش برسانیم اکنون مسئولیت رسانه ها قوی تر از همیشه است.

بیشتر بخوانید..
حفاظت از بازار تاریخی خوی نیازمند مشارکت کسبه است

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=267955

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.