تاریخ : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰

افزایش 46 درصدی گردشگران آذربایجان غربی در 4ماهه اول سال 96

  • کد خبر : 267950
  • 16 شهریور 1396 - 11:51
افزایش 46 درصدی گردشگران آذربایجان غربی در 4ماهه اول سال 96

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از افزایش 46 درصدی بازدید گردشگران داخلی و خارجی از میراث تاریخی این استان خبر داد.

جلیل جباری در گفتگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به آمار گردشگران آذربایجان غربی گفت: در 4 ماه اول سالجاری تعداد 2 هزار و 845 نفر از 840 هزار و 576 نفر گردشگر را گردشگران خارجی تشکیل می دهند.

وی افزود: این گردشگران از کشور های ترکیه، عراق، آذربایجان، آلمان، چین و گرجستان از آثار تاریخی آذربایجان غربی بازدید کردند که بیشترین بازدیدها مربوط به تخت سلیمان تکاب با 1466 نفر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، با اشاره با افزایش 46 درصدی بازدید کنندگان در مدت مشابه نسبت به سال گذشته، گفت: آذربایجان غربی در جاذبه های تاریخی و فرهنگی رتبه 10 کشور و جاذبه های طبیعی رتبه 5 کشور را  به خود اختصاص داده و در کل در بحث گردشگری بین استان های کشور رتبه 9 را به خود اختصاص داده است.

وی، در ادامه با اشاره به راهکار های افزایش آمار گردشگران گفت: با بهینه سازی و توسعه ناوگان حمل و نقل هوایی و ریلی از استان به سایر استان ها و کشورهای بازار هدف، ایجاد زیرساخت های خدمات جانبی جاذبه ها، برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه ها و محور قرار دادن زیر ساخت های گردشگری از راهکارهای رفع موانع و مشکلات جذب گردشگران خواهد بود.

جباری، با اشاره به تاثیرات گردشگری در ابعاد مختلف افزود: گردشگری در ابعاد مختلف حمل و نقل، تجارت و بازرگانی، ورزش، درمان و تندرستی، روبدادها، جشنواره ها و نمایشگاه ها نقش بسزایی داشته و آثار آن در بخش های مختلف ملموس می باشد.

وی، با اشاره به استقبال گردشگران، ادامه داد: استقبال گردشگران از اتوبوس های گردشگری میراث فرهنگی بسیار مطلوب بوده و روزانه حدود یک هزار و 200 نفر از این اتوبوس ها استفاده  می کردند.

بیشتر بخوانید..
انهدام شبکه جعل آرای قضایی در آذربایجان غربی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: پایانه های مرزی و جاذبه های مهم تاریخی ثبت ملی و آثار ثبت جهانی جاذبه های طبیعی مارمیشو ، غارسهولان ،تالاب های کانی برازان ،آبشار ها و دریاچه های طبیعی و مراکز درمانی از مهم ترین محلهای استقرار گردشگران می باشد.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=267950

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.