تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱

سکوت کشورهای مدعی حقوق بشر در برابر ظلم به مسلمانان نشانه بی وجدانی و دوری از انسانیت آن ها است

  • کد خبر : 267627
  • 10 شهریور 1396 - 9:10
سکوت کشورهای مدعی حقوق بشر در برابر ظلم به مسلمانان نشانه بی وجدانی و دوری از انسانیت آن ها است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: اینکه کشورهایی نظیر آمریکا که ادعای حقوق بشر دارند در برابر ظلم به مسلمانان در کشورهای مختلف سکوت اختیار کرده اند نشانه بی وجدانی و دوری از انسانیت سردمداران این ممالک است.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز عید قربان ارومیه، با اشاره به پیام مهم رهبر انقلاب به کنگره عظیم حج، اظهار داشت: پیام ایشان گویای مشکلات برزگ جوامع اسلامی بود که شامل اقدامات نادرست بزرگان کشورهای اسلامی در برابر مردم و نیز اختلافات داخلی این ممالک است.

وی افزود: حج با دارا بودن اعمال الهی و ریخته شدن خون قربانی موجب طهارت نفس و دوری از ظلم و تعدی به موجودات می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: وضعیت مسلمانان در کشورهای مختلف و به خصوص میانمار بیانگر توحش در دوران حاضر بوده و جزو نکات مهمی است که باید مورد توجه بزرگان ممالک اسلامی باشد.

وی اضافه کرد: اینکه کشورهای مدعی حقوق بشر نظیر امریکا در برابر این رفتار وحشیانه سکوت می کنند نشانه دوری از وجدان و انسانیت آن ها است.

حجت الاسلام قریشی، بیان داشت: مسلمانان با اتحاد و دوری از اختلافات جزئی و کلی باید از چنین رفتارهایی دوری و در برابر ظلم دشمنان ایستادگی کنند.

وی، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم توجه به ذبح شرعی دام های قربانی و نیز نحوه پخش گوشت قربانی، گفت: بر اساس روایات اسلامی اولین قطره خون قربانی باعث آمرزش گناهان صاحب قربانی می شود.

امام جمعه ارومیه، تصریح کرد: بخشش از بهترین قسمت های گوشت قربانی برای نیازمندان و فقرا مورد توجه بزرگان اسلامی است، به همین دلیل باید مدنظر مسلمین هم باشد.

وی، در پایان ضمن تقد یر از حضور پرشور مردم در مراسمات روز عرفه و قرائت دعای عرفه در مساجد و مصلاهای استان، این اقدام را زمینه ساز نزول رحمت الهی بر قلوب مسلمین و همچنین اصلاح امورات جامعه اسلامی خواند.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=267627

ثبت دیدگاه