تاریخ : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰

قلم های استان خاموش/ خبرنگاران پایتخت در راه اند

  • کد خبر : 266746
  • 23 مرداد 1396 - 8:36
قلم های استان خاموش/ خبرنگاران پایتخت در راه اند

آذربایجان غربی 11 تا 27 شهریور ماه میزبان نخبگان قرآنی کشور در قالب چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم است.

به گزارش اروم نیوز، درحالیکه تنها 18 روز تا آغاز بزرگترین رویداد قرآنی کشور در ارومیه باقی مانده است اما این میزبانی و ظرفیت قرآنی در استان به واسطه بی مهری های اوقاف و امور خیریه استان با سکوت رسانه ای مواجه شده است.

با وجود اینکه از ماهها قبل با تشکیل ستاد خبری، رسانه های استان آمادگی خود را برای اطلاع رسانی مطلوب مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام کرده بودند، گویا انتقادهای رسانه ها از نحوه برگزاری مسابقات استانی قرآن کریم و واکنش نسبت به سخنان مدیرکل متبوع به مذاق مجموعه اوقاف خوش نیامده و برای تحریم رسانه های استان در مسابقات سراسری قرآن کریم، پیگیر حضور خبرنگاران پایتخت برای پوشش رسانه ای مسابقات سراسری قرآن کریم هستند.

پس از اینکه مدیرکل اوقاف و امور خیریه اذربایجان غربی رسانه ها را به غبارآلود کردن فضای رسانه ای در آستانه برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم متهم کرد، رسانه های استان به ویژه رسانه های دینی، نسبت به این بی مهری ها انتفاد کردند.

انتقاد رسانه ها از مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی، باعث موضع منفعلانه اوقاف استان در قبال رسانه ها شده است و رییس ستاد اجرایی مسابقات قرآن کریم نه تنها حاضر به پاسخگویی به سوالات خبرنگاران نیست بلکه در اقدامی غیر اخلاقی، قراردادهای کاری خود با رسانه های منتقد را به حالت تعلیق درآورده است.

نکته قابل توجه اینکه مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی برای تبرئه خویش و پاسخگو نبودنش، انتقاد های رسانه ای را تسویه حساب شخصی خبرنگاران اعلام می کند که واقعا مایه تأسف است!

بیشتر بخوانید..
راه ۷۴ روستای باروق مسدود شد

اگر انتقاد منصفانه از عملکرد این اداره کل در قبال جامعه قرآنی و همچنین انعکاس واکنش استاندار به سخنان مدیرکل محترم، تسویه حساب شخصی است؟ تعلل در ادامه پروژه های کاری که طراحی و بخشی از تولید محتوای آن نیز انجام شده است، چه معنایی می تواند داشته باشد؟

عدم نقدپذیری مدیرکل اوقاف آذربایجان غربی باعث شده است که مهمترین رویداد قرآنی کشور در استان در روزهایی که باید شاهد بیشترین خروجی رسانه ای باشد، در سکوت خبری به سر ببرد!

امیدواریم مجموعه اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی بیش از این با اقدامات چکشی خود در قبال نقد های رسانه ها، این اداره کل و به ویژه مسابقات کشوری قرآن کریم را از ظرفیت رسانه ای استان محروم نکنند!

*طاهره زینالی

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=266746

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.