تاریخ : یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹
1

سکوت ۲ ورزشکار ایرانی در برابر حمایت از فلسطین!

  • کد خبر : 266385
  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
سکوت ۲ ورزشکار ایرانی در برابر حمایت از فلسطین!

زمانی که ندای حمایت از مظلومیت غزه توسط دو ورزشکار ایرانی” مسعود شجاعی و احسان حاج صفی” به سکوت ختم می شود.

به گزارش اروم نیوز، “مسأله‌ی فلسطین، فقط متعلق به عربها و همسایه‌های فلسطین نیست؛ تمام مسلمین عالم در هرجای دنیا که هستند، نسبت به قضیه‌ی فلسطین باید احساس مسؤولیت کنند. ” بیانات در جمع بسیجیان حاضر در اردوی فرهنگی رزمىِ یاران امام علی(ع)، ۱۳۷۹/۷/۲۹

سال‌هاست جمهوری اسلامی ایران برای اسرائیل از واژه “رژیم غاصب، منحوس، غده سرطانی و یا رژیم نامشروع صهیونیستی یاد می کند، زیرا سرزمینی که در آن زندگی می کند غصبی است .

و اکنون بعد از گذشته چندین سال از زاده شدن رژیم نامشروع اسرائیل هنوز از سوی «جمهوری اسلامی ایران» به رسمیت شناخته نمی‌شود.

حتی ورزشکاران غیرتمند ایرانی نیز در طول سال‌های پس از انقلاب در حمایت از ملت مظلوم فلسطین از رودرویی با ورزشکاران صهیونیست خودداری کرده‌اند که البته به خاطر این اعتقاداتشان نیز سال های متمادی هزینه های زیادی را متحمل شدند  و مدال های متعددی را از دست دادند اما بر باور و اعتقاداتشان راسخ ماندند.

حتی برخی ورزشکاران کشورهای مسلمان نیز از این حرکت ورزشکاران ایرانی الگو گرفتند و در حمایت از ملت مظلوم فلسطین از رودرویی با ورزشکاران صهیونیست خودداری کرده‌اند.

اما طی روزهای اخیر در اتفاقی بی سابقه در فوتبال ایران مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی ۲ بازیکن ملی‌پوش ایرانی در مسابقات یورو لیگ و در تیم پانیونیوس یونان ۹۰ دقیقه مقابل نماینده رژیم صهیونیستی به میدان رفتند و در نهایت هم با شکست در این دیدار از مسابقات یورو لیگ حذف شدند.

حرکتی که جز رفتار غیر ارزشی و ننگ قرارگیری اسم شان در کنار غاصبان صهیونیستی و کودکش ثمر دیگری برایشان نداشت و همانطوریکه سخنگوى وزارت ورزش و جوانان نیز در بیانیه ای در همین باره صادر  و این اقدام را  در هرصورت محکوم اعلام کرده از این رو انتظار می رود برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاقات ناخوشایند مسئولان سیاسی کشورمان به این موضوع بی‌توجه نباشند و با قاطعیت در مقابل این رفتار بایستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=266385

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.