تاریخ : شنبه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۹
1

مجلس در برابر تحریم ها پاسخ قاطع خواهد داد/ جمهوری اسلامی ایران زیر بار چنین فشارهایی نمی رود

  • کد خبر : 266208
  • ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۷:۳۵
مجلس در برابر تحریم ها پاسخ قاطع خواهد داد/ جمهوری اسلامی ایران زیر بار چنین فشارهایی نمی رود

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت : برجام یک توافق چند جانبه است و عدم عمل کردن هر یک از طرفین به مفاد این توافق نامه برابر آبروی آن کشور می باشد.

روح الله حضرت پور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز اظهار داشت: باتوجه به سخنان مقام معظم رهبری در دیدارها و سخنرانی های مختلف، جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه نسب به آمریکا اعتماد نداشته، مسئولین و تیم مذاکره کننده هم به این موضوع اشرافیت کامل دارند.

وی افزود: برجام توافقی بین ایران و آمریکا نبوده و یک توافقی چند جانبه است و عدول هر کدام از طرف های برجام  باعث از بین رفتن آبروی آن کشور در سطح بین الملل خواهد شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در خصوص عمل به تعهدات خویش صداقت خود را به جهان نشان داد و همچنین آمریکا نیز خصومت تمام ناشدنی و عدم شفاف و پایبندی به منطق و اخلاق را به نمایش گذاشت.

حضرت پور خاطر نشان کرد: قطعا برجام برای کشور برکاتی داشته و اما کم دقتی ها و بی توجهی هایی نیز به همراه خود دارد که مسئولین تیم  مذاکره کننده خود نیز منکر این موضوع نبوده و نیستند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی تصریح کرد: آمریکا و ماجرا جویی های اخیر نمایندگان مجلس و رئییس جمور این کشور  تلاش در افزودن چند بخش جدید به برجام دارند که پس از محدودیت های هسته ای دست در ایجاد محدودیت های نفوذ ایران در منطقه ویا موشکی ایران برد.

وی تاکیید کرد: بدون شک جمهوری اسلامی هیچ گاه زیر بار این توهمات نخواهد رفت و هیچ بندی به برجام اضافه نخواهد شدوهیچ برجام دیگری در راه نخواهد بود، هیچ توافق دیگری در خصوص اقتدار ایران عزیز در کار نخواهد بود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، در خصوص چگونگی عکس العمل مجلس شورای اسلامی در برابر مادر تحریم ها تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی بدون شک با اتمام تعطیلات پاسخ قاطع و مناسبی در برابر اقدامات اخیر ایالات متحده خواهد داشت.

وی در پایان ابراز داشت: کمیته نظارت بر اجرای برجام با دقت باید وضعیت نحوه اجرای برجام چه از طریق ایالات متحده و چه کشورهای دیگر بررسی کرده تا اقدامات متقابل فورا انجام پذیرد.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=266208

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.