تاریخ : شنبه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۹
1

چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در ارومیه برگزار می شود

  • کد خبر : 266122
  • ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در ارومیه برگزار می شود

معاون صنایع دستی و هنر‌های سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: در چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی آذربایجان غربی، هنرمندان ۳۱ استان کشور تولیدات و محصولات خود را در معرض نمایش و عرضه قرار خواهند داد.

افسانه رنجبر در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز اظهار داشت: هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه، فعالانی از ۴۰ حوزه آذربایجان غربی و ۹۰ حوزه از دیگر استان های کشور هستند.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه ، تعداد ۱۳۰ غرفه در نظر گرفته شده و محصولات و تولیدات آن نیز عمدتاً از محصولات و آثار بومی و محلی صنایع دستی و هنرهای سنتی استان ها خواهد بود.

معاون صنایع دستی و هنر‌های سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، افزود: علاوه بر غرفه های صنایع دستی، تعدادی از غرفه ها نیز به عشایر و تولیدات آن ها اختصاص داده شده است.

رنجبر، در خصوص اهم صنایع دستی آذربایجان غربی تصریح کرد: اهم صنایع دستی آذربایجان غربی که در این نمایشگاه حاضر شده اند شامل صنایع چوب، سفال، رودوزی، چرم دوزی و لباس های محلی است.

وی بیان داشت: این نمایشگاه به دلیل عرضه مستقیم محصولات و تولیدات دستی از تولید به مصرف و آسوده خاطر بودن خریدار از اصل بودن محصولات خریداری شده، حائز اهمیت فراوان بوده و یکی از فعالیت های مهم در زمینه اقتصاد مقاومتی مبه حساب می آید.

معاون صنایع دستی و هنر‌های سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: در آیین افتتاح این نمایشگاه که روز ۱۱ مردادماه انجام می شود، معاون صنابع دستی سازمان میراث فرهنگی نیز حضور خواهد داشت.

وی ابراز داشت: در این نمایشگاه هرشب به بازدید کنندگانی که اقدام به خرید کنند، از طرف حامی نمایشگاه به قید قرعه جوایزی اهداء خواهد شد.

رنجبر در پایان سخنان خود در خصوص زمان و مکان برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی، گفت: این نمایشگاه در روزهای نهم تا ۱۳ مرداماه در مجتمع فرهنگی، هنری ارومیه واقع در چهارراه آپادانا برگزار خواهد شد و علاقه مندان می توانند در مدت مذکور، ‌از ساعت ۱۶ لغایت ۲۳ از آن بازدید بعمل آورند.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=266122

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.