تاریخ : شنبه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۹
1

دولت در برابر تحریم ها از حالت انفعال خارج شود

  • کد خبر : 266089
  • ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۴۰
دولت در برابر تحریم ها از حالت انفعال خارج شود

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: دولت باید در برابر تحریم های اعمال شده قدرت بیشتری از خود نشان دهد.

حجت الاسلام جواد مجتهد شبستری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز اظهار داشت : طرح جدیدی برای تحریم هایی علیه ایران و برخی کشور ها در دستور کار آمریکا قرار گرفته و به تصویب رسید، حال نیازمند امضا و تایید ریاست جمهوری بوده که پس از امضای وی به اجرا در خواهد آمد. دولت ایران نیز باید نسبت به این مسئله واکنش لازم را نشان دهد.

وی، با اشاره به مفاد توافقنامه در اصل ۳۶ افزود: طبق مواردی که در این توافقنامه ذکر شده است که اگر هر کدام از طرفین تصمیم بر نقض برجام داشته و بخواهد تحریم های جدیدی را به تصویب برساند بر خلاف مفاد عهدنامه عمل کرده و این نقض آشکار و صریح توافقنامه تلقی می شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری افزود: اکنون باید دولت از موضع انفعال خارج شده و اقدام متقابلی را علیه فرد نقض کننده اقدامی متقابل و کوبنده از خویش نشان دهد.

حجت الاسلام شبستری در خصوص نقض پیاپی برجام از سوی آمریکا تاکید کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز بارها تاکید کرده اند هیچ اعتمادی به دولت آمریکا وجود ندارد ولی متاسفاتنه دولت مردان نگاهی خوش بینانه به دولت آمریکا داشته اند و طرف مقابل بارها زوح و جسم برجام را نقض کرده این نشان دهنده عدم تمایل طرف مقابل به اجرای بر جام است.

وی، خاطر نشان کرد: مسئله انرژی هسته ای بهانه ای بیش برای آمریکا و دشمنان نبود آنها با اساس نظام و مردم مشکل دارند و در صورت کوتاه آمدن ما آن ها قدمیب دیگر برعلیه ما خحواهند برداشت.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در خصوص هدف آمریکا از نقض برجام تصریح کرد: آمریکا از نقض برجام تلاش بر تسلیم کردن و به زانو در آوردن ملت ایران در برابر خواسته های خویش دارد آن ها اصل نظام را مورد هدف قرار داده اند.

وی اظهار داشت: ملت ایران باید به آرمان های انقلاب که استقلال آزادی و جمهوری اسلامی است پایند باشند و در مقابل دشمنان سر تعظیم فرود نیاورند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=266089

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.