تاریخ : شنبه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۹
1

قیمت پیاز کاهش می یابد

  • کد خبر : 265904
  • ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
قیمت پیاز کاهش می یابد

رئیس اتحادیه بارفروشان ارومیه گفت: با برداشت محصول در ارومیه، ایلخچی و بناب شاهد کاهش قیمت پیاز خواهیم بود.

قاسم عزتی در گفت و گو با اروم نیوز، با بیان اینکه هر کیلو پیاز اکنون در بازار به قیمت ۳ هزار تا ۳۵۰۰ تومان به فروش می‌رود، گفت: با توجه به اینکه قیمت این محصول در سال گذشته کم بوده بنابراین رغبت کشاورزان به کشت پیاز در سال جاری کاهش یافته و منجر به کاهش تولید این محصول شده است.

وی افزود: شدت گرما و فاسد شدن محصولات کشت شده پیاز در انبارهای نگهداری و وقوع سیل در مناطق جنوبی کشور از دیگر عوامل افزایش قیمت پیاز می باشد  و این افزایش قیمت تنها مربوط به استان آذربایجان غربی یا ارومیه نیست.

رئیس اتحادیه بار فروشان ارومیه، در رابطه با راهکارهای کاهش قیمت پیاز اظهار داشت: پیاز در ارومیه، ایلخچی و بناب در حال برداشت است و قطعا قیمت در روزهای آخر هفته کاهش ۵۰درصدی را شاهد خواهد بود.

وی همچنین گفت: در صورت اخذ مجوز می توان در قبال صادرات محصولات کشاورزی استان به کشورهای همجوار همچون ترکیه پیاز به قیمت بسیار کم ازاین کشور وارد کرد .

عزتی تاکید کرد: هیچ دلال یا واسطه ای در این افزایش قیمت ها نقش ندارد و پیاز هم اکنون به صورت مستقیم از اصفهان و خراسان رضوی وارد استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه می شود و همچنین دور بودن مسیر حمل و نقل پیاز به استان آذربایجان غربی تاثیر بسزائی در افزایش قیمت این محصول دارد.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=265904

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.