تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱

برخی وعده‌های روحانی شاید محقق نشود/ رئیسی و قالیباف جزو سرمایه‌های انقلاب هستند/ در صورت عدم‌موفقیت به قانون تمکین می‌کنیم

  • کد خبر : 262423
  • 19 اردیبهشت 1396 - 10:05
برخی وعده‌های روحانی شاید محقق نشود/ رئیسی و قالیباف جزو سرمایه‌های انقلاب هستند/ در صورت عدم‌موفقیت به قانون تمکین می‌کنیم

رئیس ستاد استانی حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی در آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه تمام نامزدها و هواداران آن‌ها در انتخابات باید مطیع قانون باشند، گفت: در صورتی که رای مردم برخلاف خواست ما بوده و موفقیت نداشته باشیم قطعا به قانون تمکین می‌کنیم.

حمید صداقت پیشه در گفت و گوی اختصاصی با اروم نیوز، با اشاره به روند تشکیل ستاد مرکزی روحانی در آذربایجان غربی گفت: بر اساس تمهیدات و نشست هایی که در ستاد مرکزی تهران صورت گرفت و در آن  چگونگی فعالیت ستادها مشخص و آیین نامه تعیین روابط و شرح وظایف ستادهای مرکزی و شهرستان ها اعلام شد ما نیز در استان آذربایجان غربی بر اساس آن بازه زمانی که شورای نگهبان اعلام کرد تبلیغات خود را آغاز و ستادهای استانی و شهرستانی را فعال کردیم.

وی با ارزیابی اقبال مردمی نسبت به دولت فعلی روحانی اظهار داشت: با توجه به اینکه آقای روحانی چهره جدیدی نیست و 4 سال در این حوزه فعالیت داشته و کارنامه ای نیز در دست دارد بر همین اساس مردم نیز طبق آن عملکردها و کارنامه ارزیابی خواهند کرد.

وی تصریح کرد: البته درباره یکسری وعده‌های محقق نشده نیز بایستی گفت به دلیل برخی محدودیت‌ها و شرایطی تا این وعده‌ها به تحقق برسد زمان می‌برد که شاید صد در صد این وعده‌ها هم محقق نشود.

صداقت پیشه گفت: در آذربایجان‌غربی نیز انتظاری بوده شاید صد در صد محقق نشده. ما این وعده‌ها را به گوش مسئولان می‌رسانیم و درخواست داریم در 4 سال آینده عملی کنند.

وی در خصوص عملکرد ستاد احیای در یاچه ارومیه نیز گفت: بحث خشک شدن دریاچه ارومیه تنها مشکل این استان یا آذربایجان‌شرقی نیست بلکه آسیب خشکی آن چند استان را درگیر می‌کند به همین دلیل یک طرح ملی است البته اولین وعده هم بحث دریاچه ارومیه بود که کارگروهی در این باره تشکیل و خوشبختانه آماری که از زبان استاندار پخش شد گویای افزایش 85 سانتیمتری تراز آب نسبت به سال گذشته است که بخشی به خاطر برنامه و عملکرد ستاد می‌باشد .

به گفته صداقت پیشه انتقال آب از رودخانه‌های مرزی نیز موضوع مهمی است که طرح آن در حال اجرا بوده و اعتبار آن نیز تصویب و تخصیص شده است.

بیشتر بخوانید..
دولت نگاه ویژه به توسعه بخش گردشگری و میراث فرهنگی دارد

وی در خصوص برخی شائبه‌ها درمورد دخالت برخی مسئولین دولتی در ستاد انتخاباتی روحانی نیز افزود: من اطلاعی در این خصوص ندارم اما بر اساس مقررات و قانون انتخابات ایجاد هرگونه ستاد باید به اطلاع فرمانداری برسد و آنها نیز بر اساس قانون بایستی عهده‌دار وظایف خود باشند.

وی، در ادامه در خصوص رفتار ستاد استانی روحانی در قبال دیگر کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری در استان، اظهار داشت: ما هیچ‌گونه بنای رقابت ناسالم و تخریب را نداریم و دولت روحانی نیز دولت اعتدال است و مردم نیز بر اساس عملکردها و محتوای شعارها نگاه خواهند کرد و رای خواهند داد چون معتقدیم هیچ‌کس از تخریب سودی نبرده و امیدواریم مبنای انتخابات سالم و آزادانه و هیجانی باشد و مردم از روی شناخت انتخاب نمایند.

صداقت‌پیشه خاطرنشان کرد: اگر هم موردی از تخلف در ستادهای انتخاباتی آقای روحانی در آذربایجان‌غربی انجام شود مردم گزارش دهند تا برخورد شود.

وی اتحاد قومیت‌ها را از جزو اولویت‌های دولت روحانی عنوان کرد و افزود: ما بر مبنای اعتدال در موضوع قومیت‌ها حرکت می‌کنیم شاید برخی شیطنت‌ها سعی در ایجاد اختلاف داشته باشند اما باز با یکدیگر متحد و مسالمت‌آمیز در کنار هم زندگی کرده اند و در ستاد انتخاباتی روحانی نیز ما هم از قومیت ها مختلف استقبال می کنیم و تلاش ما این است تا شایسته سالاری حاکم شود نه قومیت‌گرایی و همه برای ما عزیز هستند.

وی درباره حضور و نقش یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ستاد مرکزی آقای روحانی در استان نیز گفت: آقای بهادری در انتخابات 94 جز لیست امید بودند و اصلاح‌طلب هستند و با حضور ایشان نه‌تنها کوچک‌ترین مشکلی نداریم بلکه از تعامل و ارائه نظرات ایشان نیز استفاده می‌کنیم که البته حکم وی صادر شده و درحال حاضر نیز فعالیت دارند.

صداقت‌پیشه با بیان اینکه هیچ‌کس از نفاق و تفرقه سود نبرده، تصریح کرد: ما معتقدیم هرکس با هر لباسی قرار است به روحانی رای دهد استقبال می‌کنیم و تلاش ما نیز این است در این دوره رای روحانی به بیش از 20 میلیون برسد.

بیشتر بخوانید..
اجرای سرود سلام فرمانده به زبان آذری مقابل وزیر میراث فرهنگی در ماکو

وی افزود: البته تعدادی اصولگرا نیز به عنوان اصولگرای همراه درخواست دارند ستاد حمایت از روحانی دایر کنند و ما نیز همراه هستیم و حتی لیست سخنرانی که داده بودند محمدرضا باهنر نیز جزو اسامی بود.

رئیس ستاد استانی حجت‌الاسلام روحانی در آذربایجان‌غربی، بیان داشت: ما به آحاد ملت ایران احترام قابل هستیم و قانون نیز اختیار داده هرکس به هر فردی که صلاحیت آن‌ها تایید شده رای دهند و کاندیداها  نیز در خود آن توانایی را دیدند که در راس قوه مجریه بیایند، پس این شجاعت قابل احترام است و با هیچ‌گونه انحصارطلبی و قدرت‌طلبی موافق نیستیم و به طور یقین دولتی که پای کار می‌آید باید رقیب داشته باشد و چون انتقادها است که راه را باز و در راستای دقت و اصلاح آن‌ها موثر می‌باشد  و بنده نیز  به هر دو آقایان ریسی و قالیباف احترام قائل هستم چراکه آنها نیز از پایه‌گذاران انقلاب و یا مدیریت گوشه‌ای از انقلاب حضور دارند و اکنون نیز در عقبه آن‌ها کلی عملکرد وجود دارد و مردم نیز بر اساس آن‌ها قطعا انتخاب خواهند کرد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر روحانی موفق نشود تمکین به قانون خواهد شد، گفت: آیا عدم تمکینی از روحانی نسبت به قانون صورت گرفته در این چهار سال؟ من وارد فتنه 88 نمی‌شوم که سال‌ها از آن می‌گذرد اما در مورد روحانی در این 4 سال بایستی گفت از قانون تمکین کرده که آمده اگر تمکین نکرده بود دستگاه‌های نظارتی صلاحیت آن را رد می‌کردند. پس به قانون تمکین کرده و قطع یقین نتیجه هرچه باشد بر مبنای قانون ارزیابی خواهد شد اگر خلاف قانون باشد اعتراض می شود البته بر مبنای قانون و اگر موافق قانون باشد تابع نتیجه خواهیم بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=262423

ثبت دیدگاه