تاریخ : سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹
0

با روی کار آمدن دولت انقلابی تهدید حاصل از برجام نه تنها رفع بلکه تبدیل به فرصت می شود

  • کد خبر : 262292
  • ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
با روی کار آمدن دولت انقلابی تهدید حاصل از برجام نه تنها رفع بلکه تبدیل به فرصت می شود

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: اگر دولت انقلابی سرکار بیاید می تواند تهدید حاصل از برجام را نتها رفع بلکه تبدیل به فرصت نماید وگرنه روند نزولی قدرت ایران ادامه خواهد داشت.

علی باقری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز،  با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: در آینده‌ نزدیک با انتخاب سرنوشت سازی روبه رو هستیم چراکه این انتخابات بین دو فرد یا دو سلیقه متفاوت نیست بلکه اختلاف بین دو تفکر است.

وی با اشاره به مبانی این دو تفکر افزود: یکی از تفکرات به این صورت است که بر اساس نگاه امام و رهبری و اعتقاد به مبانی دین و حاکمیت پایبند است و انقلاب و اتکا به ظرفیت های داخلی را به عنوان یک ارزش قلمداد می کند و تفکر دیگر هم بدین صورت است که این ارزش ها را نوعی هزینه برای کشور می داند و معتقد است دین وبال گردن می باشد .

وی گفت : بر همین اساس با توجه به شرایط سختی که در حال حاضر وجود دارد با روی کار آمدن دولت انقلابی مسولیت سنگینی بر روی دوش بچه های انقلاب می افتد  چراکه فضایی که در عرصه بین المللی برای کشورمان ایجاد شده و بسیار هم ذلت بار و ذلیلانه هست برای برگشت به اول باید هزینه های بسیاری متحمل شد.

باقری اظهار داشت: البته دولت خود قبول دارد که در عرصه های مختلف نتوانسته موفقیت کسب کند جز سیاست خارجی که برجسته ترین دستاورد این حوزه هم همان برجام می باشد.

وی تصریح کرد: اما این توافقات برجام نتها نتوانسته خواسته ما را که لغو تحریم ها و تثبیت حقوق و فعالیت های هسته ای بود تامین کنه بلکه باعث رفع نگرانی آنها از اینکه ایران به سمت غیر صلح آمیز بودن منحرف شود را تامین کرد.

به گفته علی باقری برجام بیش از ۵۷ منفذ و دریچه بازرسی و دسترسی بیگانگان و دشمنان ملت را بر روی حیطه های نظامی و حساس کشور گشوده است.

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای ایران افزود: مسله اصلی ما با برجام رویکرد و نگاه به این موضوع است به این صورت که کشور ایران از اول انقلاب از اینگونه تهدیدات بسیار دیده اما آنچه که توانست تهدیدات را از بین ببرد و حتی به فرصت تبدیل نماید نگاه حضرت امام(ره) نسبت به مبانی اسلامی بود ، نگاه امام این بود که باید دین در عرصه حاکمیت وارد شود و به عنوان مبنا و ارزش انقلاب توسط حاکمان نظام برشمرده شود ،اگر به این صورت باشد تهدیدات تبدیل به فرصت می شود.

وی اظهار داشت: به همین دلیل حالا بعد از انتخابات اگر دولت انقلابی سرکار بیاید می تواند تهدید حاصل از برجام را نتنها رفع و هزینه ها را به حداقل کاهش دهد بلکه حتی می تواند این تهدیدات را تبدیل به فرصت نماید.

باقری گفت: بنابراین اگر رویکرد ما تغییر یابد می توان به آینده روشن امیدوار بود اما در غیر اینصورت روند نزولی قدرت ایران ادامه خواهد داشت.

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای ایران خاطرنشان کرد: امیدواریم دولتی سرکار بیاد که ملتزم به مبانی حکومت اسلامی که امام (ره) به آن معتقد بودند باشد و پایبندی به مبانی دین را مهمترین الویت خود قرار داده و از تهدید دشمن نترسد و با باور کامل که آمریکا هیچ قلطی نمی تواند بکند راه امام (ره) و شهدا را ادامه دهد چراکه کسی که باور داشته باشه آمریکا با تجهیزات  نظامی خود می تواند  کل سیستم نظامی ما را نابود کند نمی تواند پاسدار منافع ملی کشور باشد.

باقری افزود: پایبندی به ارزش‌های انقلاب همیشه باعث پیشرفت کشور بوده ، کشوری که در زمان جنگ تحمیلی حتی سیم خاردار هم نداشت ،ولی بعد از پایان جنگ با استفاده از توان داخلی توانست موشک تولید کند که همه اینها نشانگر قابلیت ها و توانایی های داخلی ما است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=262292

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.