تاریخ : شنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۱

رکورد بازدید و بررسی محموله‌های کشاورزی شکسته شد

  • کد خبر : 261474
  • 27 فروردین 1396 - 11:59
رکورد بازدید و بررسی محموله‌های کشاورزی شکسته شد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشورزی آذربایجان غربی گفت: رکورد بازدید و بررسی محموله های کشاورزی وارداتی و صادراتی در طول اسفند ماه 1395 و تعطیلات نوروزی در مراکز قرنطینه گیاهی مستقر در گمرکات استان با بازدید بیش از 4000 کامیون تریلی و بررسی آزمایشگاهی به صورت تمام وقت از محموله های کشاورزی شکسته شد.

جعفر وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به رکورد شکنی بازدید ها اظهار داشت: با توجه به سیاست های دولت در امر صادرات و واردات برخی محصولات کشاورزی به منظور تنظیم بازار میوه شب عید با تلاش کارکنان  مدیریت حفظ نباتات استان و مامورین قرنطینه نباتی مستقر در گمرکات مرزی نسبت به بازدید بیش از 4000 کامیون  و بررسی آزمایشگاهی بصورت تمام وقت از محموله های کشاورزی در طی اسفند ماه 95 و ایام تعطیلات نوروزی اقدام شد .

وی  تصریح کرد: هدف از بازدید محموله های کشاورزی جلوگیری از ورود هر گونه آفات و بیماری های خطرناک قرنطینه ای به کشور می باشد. این در حالی است که در استان 8 مرکز قرنطینه نباتی فعال بوده و حتی در ایام تعطیلات نوروز همکاران حفظ نباتات در این بخش حضور مستمر داشتند.

وی تاکید کرد: بازدید و بررسی محموله های کشاورزی صادراتی ، وارداتی و ترانزیتی در اسفند ماه بیش از 98 هزار تن صورت گرفته است ودر این میان از محموله های بازدید شده مقدار 900 تن انواع محصولات کشاورزی به دلیل مسائل قرنطینه ای به کشور مبداء  ارجاع داده شده است.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید..
دولت عزم جدی در ایجاد صنایع فرآوری معادن دارد
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=261474

ثبت دیدگاه