تاریخ : چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰

برجام کلیشه‌ای؛ وعده روحانی برای دور بعد

  • کد خبر : 261463
  • 27 فروردین 1396 - 10:54
برجام کلیشه‌ای؛ وعده روحانی برای دور بعد

رييس جمهور روحاني در روند ثبت نامی خود برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برجام کلیشه ای را وعده خود برای دور بعدی ریاست جمهوریش عنوان کرد در واقع این وعده کلیشه‌ای رئیس جمهور برنامه‌های دروغی را از همین ابتدا نوید می دهد.

به گزارش اروم نیوز، آقای رئیس جمهور این برجامی که به عنوان وعده اساسی خود مطرح کردید نمی دانیم می تواند رای ساز باشد یا نه ولی خوب در می دانیم که مردم گوششان از این وعده ها پر است پس مطمئن باشید سبد رایتان را نمی توانید با این وعده ها پر کنید کاش کمی قبل از مطرح کردن این وعده در برابر خبرنگاران حاضر در وزارت کشور به فکر مطرح کردن ایده و وعده تازه ای می بودید شاید آن موقع می توانستید سبد رایتان را پر کنید چرا که مردم خوب می دانند نمی توان برای چهار سال آینده کشور را با این وضعیت اداره کرد.

کاش در هنگام دادن وعده‌ برجام در تالار فاطمی کمی هم گوشه چشمی به مشکلات اقتصادی داشتید چرا که در چندین نشست‌های مطبوعاتی خود گفته اید که با اجرای برجام تمام مشکلات اقتصادی حل شده است، اگر مشکلات اقتصادی حل شده و برجام اجرای شده است چرا از نو برجام را وعده دادید؟!

كاش مقامات اقتصادی رياست جمهوری كه تسلط عالی بر زبان دارند يكبار، فقط يكبار، برجامی را كه امضا كرده اند و توضيحات اجرايی مصرح در بخش پاسخ به سؤالات سايت كميته دارايی های خارجی آمريكا را مي خواندند و درك مي كردند در خود برجام دو زير ساخت حقوقی قوی به نام اس دی ان ليست و تحريم چرخه دلار كمابيش دست نخورده باقی مانده و كاش می ديدند كه سرمايه گذار خارجی در ايران در شرايط بازگشت تحريم، كلی يا جزئی، تنها ١٨٠ روز براي رها كردن همه چيز در ايران و خروج از آن در شرايط بازگشت تحريم ها فرصت دارند.

بیشتر بخوانید..
حمل و نقل و مسکن مهمترین پیشران های توسعه کشور هستند

آن وقت می فهميديد هيچ سرمايه گذار خارجي عاقلی مگر با دريافت ضمانت نقد تر از سرمايه خود در فضاي پسا برجام در ايران سرمايه ثابت نخواهد ساخت. آقايان مسئله زمان و اعتماد و اينها نيست، خودتان اين بمب‌ها را در دل برجام باقی گذاشته ايد واکنون باز هم برای پر کردن سبد رایتان دست به دامن برجامی شده اید که هیچ گونه گشایشی را در کشور نداشت.

اقتصاد ايران در صورت اصرار بر ايده چهار سال اول، چهار سال دوم را بحران نديده از سر نخواهد گذراند.

کاش کمی به فکر مردم بودید نه جیب خودتان!

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=261463

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.