تاریخ : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰

روحیه مطالبه گری از اهداف اصلی انقلاب است

 • کد خبر : 261080
 • 20 فروردین 1396 - 10:27
روحیه مطالبه گری از اهداف اصلی انقلاب است

نماینده های تشکل های دانشجویی در نشست خبری نسل برهان ضمن بیان دغدغه های دانشجویی و مطالبات خود در حوزه فرهنگی و صنفی دانشگاه مسائل مربوط به تشکل های دانشجویی را آسیب شناسی کردند.

به گزارش اروم نیوز، عصر دیروز نماینده های تشکل های دانشجویی در نشست خبری نسل برهان ضمن بیان دغدغه های دانشجویی و مطالبات خود در حوزه فرهنگی و صنفی دانشگاه مسائل مربوط به تشکل های دانشجویی را آسیب شناسی کردند.

تولایی، مدیر مسول نسل برهان در ابتدی نشست ضمن خیرمقدم و تبریک سال نو از تمام تشکل ها درخواست کردند که یک فضایی را در دانشگاه بوجود بیاورند که هم فضای روشنگری و هم فضای تبیینی باشد.

در ادامه نماینده های تشکل های دانشجویی طبق زمان بندی به ایراد سخنرانی خود پرداختند؛

 • کیقبادی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ارومیه

امسال را بخاطر تداخل با انتخابات، برای ملت ایران حساس خواندند و با بیان اینکه دشمن در صدد این است که دوباره جریانی مثل فتنه ۸۸ را بوجود بیاورد. ایشان اولویت اصلی تشکل های اسلامی و انقلابی را در این زمینه خطیر این گونه بیان کردند که بنا به بیانات مقام معظم رهبری سعی و تلاشمان را برای کشاندن همه مردم ایران به پای صندوق رای بنماییم و توصیه نمودند در مقابل وضعیت بد اقتصادی که از طرف دولت به ملت وارد شده است مقابله بکنیم، چون ملت ایران نسبت به انقلاب و نظام بدبین شده اند و مقابله تشکل های انقلابی با تشکل های یک بار مصرف را که هم صدای دولت میباشد را توصیه نمودند.ایشان غفلت دولت در زمینه فرهنگی و اجتماعی را یادآور شدند و درخواست مطالبه جدی را از تمام تشکل ها داشتند.

 

 • محمد رضا بهگام ، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه

ایشان روحیه مطالبه گری را بعنوان یک شاخصه اصلی یک نیروی تشکلی دانستند و رسیدگی به کارهای فرهنگی و اجتماعی را وظیفه تشکل ها ندانسته و بیان نمودند که این مشخصه ها وظیفه اصلی یک تشکل نبوده ولی باید روحیه همچین کارهایی را داشته باشیم .ایشان خاطر نشان کردند که همه هدفمان ادامه دهنده راه انقلاب میباشد ولی باید تقسیم وظایف صورت گیرد.

وی درباره تحریف صورت گرفته در آرمان های انقلاب بیان نمودند که  در اوایل انقلاب با شعار نه شرقی نه غربی وارد این راه جهادی شدند ولی اکنون اعمال صورت گرفته از جانب  دولت فعلی این باعث شده است از اهداف اصلی انقلاب انحراف پیداکنند.

بهگام با بیان اینکه اولویت تمام مطالبات تشکلی باید در زمینه فرهنگی باشد گفتند که مساله اقتصادی کم اهمیت تر از مساله فرهنگی میباشد و ما همه  باید سعی کنیم در زمینه فرهنگی هر چه در توان داریم اجرا بنماییم. ایشان خاطر نشان کردند که هنوز نظام اسلامی ما تمام و کمال تشکیل نگرفته است ،زیرا کسی که بیاید در رسانه ملی  بگوید  یک فقیه حق ندارد در زمینه اقتصاد نظر بدهد این یعنی اینکه تا زمانیکه اشخاصی چون این آقا در حکومت اسلامی ما دارای صاحب منصب و مقام باشد باعث میشود انقلاب ما متوقف بشود. ما اگر میخواهیم مشکلاتمان حل شود  باید روی بیاوریم به نظام اسلامی و آن هم در گرو همکاری توام حوزه و دانشگاه  میباشد.

بیشتر بخوانید..
به بهانه سالروز رحلت ام‌البنین/ بانویی که ۵ سال برای سیدالشهدا (ع) گریست و نابینا شد

 

 • آرش غولقاش، مسول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ارومیه

غولقاش مشکل اصلی تشکل ها را در نبود بینش عمیق به مشکلات مردم دانستند وتشکل ها فقط نسبت به آمار خبرگزاری ها خودشان را محدود کردند و هیچ وقت به عمق مساله ای چون اقتصاد مقاومتی نرفته تا راه حلی هم برای رفع این مشکل ارائه نمایند.ایشان دومین مشکل تشکل ها را در نبودن کار دست جمعی دانستند و گلایه کردند از تشکل های انقلابی ازاین که چرا در استان و جامعه خود بدنبال جریان سازی نبودیم و این جریان سازی را به یک نهضت مثل نهضت مبارزه با فساد تبدیل نکردیم.وی خاطر نشان کردند که در درجه اول باید به محرومین رسیدگی شود و بعد کارفرهنگی هم در کنارش انجام بدهیم ،اصلا انقلاب کردیم که به محرومین رسیدگی کنیم نه به اشرافی ها…

غولقاش خاطر نشان کرد؛ تشکل ها اصلا نباید از یک کاندیدی اعلام حمایت کنند و هدف اصلی شان باید روشنگری کاندیدای اصلح باشد و نتیجه گیری را به عهده خوده مردم واگذار نمایند.ایشان در آخر بیان کردند که تنها راه حل مقابله با مشکلات جامعه و دانشگاهی را فقط در یک کلمه خلاصه نمودند آن هم وحدت بود.

 

 • مرادی آذر،  نماینده دفتر تحکیم وحدت دانشگاه آزاد ارومیه(انجمن اسلامی دانشجویان)

مرادی درباره اشتغال جوانان گفتند که مسن های زیادی در دانشگاه هستند که اجازه  ورود جوانان  را نمیدهند و نمی گذارند جوانان مشغول به کار شوند. وی در ادامه به مشکلات صنفی و رفاهی دانشگاه پرداخت.

 

 • هادی خرسندی، نماینده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه

خرسندی بازخوانی شعارها و گفتمان انقلاب اسلامی  را در کارهای انتخاباتی برای تشکل ها توصیه نمودند شعارهایی چون عزت ملی ،بهبود معیشت مردم و…

در مورد حل مشکلات فرهنگی وی رجوع کردن به قرآن واسلام را توصیه نمودند.

وی همراهی دانشگاه و صنعت را نیز یادآوری نمودند که یک راه حل اساسی برای مشکلات اقتصادی دانستند تا جوان های متخصص ما بجای تکنسین بودن سر یک دستگاه خواستار این شدند که مولد صنعت باشند.

 

 • استوار، مسئول بسیج دانشگاه آزاد ارومیه

مشکل اصلی تشکل های ارومیه اعلام مواضع هر تشکل نسبت به رخدادهای جامعه اعم از سند ۲۰۳۰ و … میباشد که خواستار این شده در زمینه های حساس سیاسی علاوه بر اجرای برنامه های روتین یک موضع قاطعی را اعلام  نمایند.

ایشان نیز هم افزایی تشکل ها را بیان نمودند که خیلی تاثیر گذاری زیادی در جامعه خواهد داشت.

 

 • میثم شهریاری ، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه

شهریاری به مشکلات اسف بار دانشگاه ازجمله آموزشی و صنفی و مشکلات عدیده ای دانشگاه در حوزه عمرانی و ساختمان تکمیل نشده دانشگاه صنعتی ارومیه اشاره کرد و گفت مشکلات موجود در دانشگاه به دانشجویان اجازه پژوهش و پرداختن به امورات فرهنگی و را نمی دهد. وی در پایان به مشکلات شورای صنفی دانشگاه و انتخابات این شورا پرداخت.

بیشتر بخوانید..
نامزدهای چهارهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد معرفی شدند+اسامی

 

 • موسوی، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

امروز فضای جامعه دانشگاهی آنچنان مناسب نیست و همه نباید انتظار داشته باشیم تنها بسیج بیانگر سخنان و رهنمودهای رهبر انقلاب باشد ، به واقع اگر انتظار داریم دانشجویان برای جامعه امروز مفید باشند باید این دغدغه در ذهن آنها شکل بگیرد که جنبش دانشجویی یک جنبش عدالت خواه و مطالبه گر باشد .

یکی از مشکلاتی که ما در دانشگاه علوم پزشکی شاهد آن هستیم یک تبعیض بین رشته ها این دانشگاه ها است ، تا آنجا که بعضا بعضی از رشته هایی مثل داروسازی ، دندانپزشکی برای کارآموزی از مزایا خاصی بهره مند هستند اما متاسفانه دیگر دانشجویان رشته ها دیگر چندان بهره مند از این خدمات نیستند . ما دنبال این هستیم این تبعیض حداقل بین دانشجویان برداشته شده و تمام سعی ما این خواهد بود که در این مسیر از حضور پررنگ دانشجویان بهره مند شویم .

 

 • سعیدی، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه

سعیدی ضمن بیان مشکلات دانشگاه گفت: باید بگویم من دانشجوی دانشگاه ارومیه نیستم من دانشجوی پادگان ارومیه هستم ، من از جایی می آیم که نیروهای انقلابی اظهار نظر ندارند اما فتنه گران به لطف مساعدت مدیران دانشگاه می آیند  و صحبت می کنند . از وضعیت آموزشی دانشگاه چه باید بگویم برای روز تعطیل عید فطر امتحان پایان ترم می گذارند و من باید سر امتحان بروم، روز جشن انقلاب ایامی که انتخاب واحد هستش شاهد هستیم که بالاجبار همه کارمندان را برای حضور در جشن دعوت می کند در حالی که دانشجویان از شهرها یا کارهایشان زده اند برای ثبت نام آمده اند اما وقت شان تلف شده است .

دانشگاه ارومیه امروز به دلیل نبود شورای صنفی و بسیاری از مسائل دچار مشکلاتی است که منجر به ضرر و زیان برای دانشجویان شده است ، امروز وضعیت خوابگاه ها ، غذا دانشگاه تعریفی ندارد و باید پرسید که این آقایان با بودجه ها دانشگاه چه می کنند !

 

 • فراهانی ، نماینده انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی ارومیه

امسال که سال  اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید قرار گرفته باید پرسید ما دانشجویان چه همتی در این زمینه کرده ایم؟ ، وقتی شاهد هستیم به واسطه نزدیکی به مرز در عوض استفاده از تولیدات داخل شاهد خریدن اجناس خارجی از مناطق آزاد هستیم . باید پرسید به عنوان یک دانشجو چه فکری برای اثرگذاری در این سال داشته ایم؟ این یک مسئله است .

در سال جاری دفتر تحکیم سعی خواهد کرد با مطالبه گری از مسئولین در این زمینه ضمن پیگیری خرید کالای ایرانی به فکر بهره گیری از توان و ظرفیت خود دانشجویان جهت کمک به بهبود وضعیت دانشگاه تلاش نماید . هرچند مسیر سختی است اما دانشجو باید مسیر سخت را آسان کند و این از دانشجویان انقلابی ممکن است .

منبع: نسل برهان

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=261080

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.