تاریخ : چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰

بهره برداری از راه آهن نقده در گرو اما و اگرهای انتخاباتی

  • کد خبر : 261085
  • 20 فروردین 1396 - 10:31
بهره برداری از راه آهن نقده در گرو اما و اگرهای انتخاباتی

از زمان وعده رسمی دولت برای اتمام پروژه راه آهن نقده به ارومیه که تقریبا ۷۵ کیلومتر است تاکنون شخصیت های دولتی بارها از آن بازدید کردند تا فاصله میان پیشرفت کار و قولی که مردم داده اند را کمتر کنند. دولت که تاکنون یک هزار میلیارد تومان برای این پروژه ملی خرج کرده گفته بود آن را قبل از پایان اردیبهشت ماه به پایان می رساند.

به گزارش اروم نیوز، روز گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی دولت از پروژه راه آهن نقده بازدید کرد. دولت وعده داده ایستگاه راه آهن نقده تا پایان شهریور امسال به مرحله بهره برداری برسد اما وضعیت پیشرفت این پروژه ملی گویای آن است که بهره برداری از آن به این زودی ها بعید است.

از زمان وعده رسمی دولت برای اتمام پروژه راه آهن نقده به ارومیه که تقریبا ۷۵ کیلومتر است تاکنون شخصیت های دولتی بارها از آن بازدید کردند تا فاصله میان پیشرفت کار و قولی که مردم داده اند را کمتر کنند.

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی پس از شنیدن اظهارات مسئولان و ناظران پروژه به خبرنگاران گفت “میزان پیشرفت راه آهن نقده و ایستگاه آن چیزی در حدود ۹۵درصد است و شرایط بد جوی باعث کندی کار شده است”

یکی از کارکنان قطار باری که مسئولیت ریل گذاری را بر عهده دارد درباره سرعت کار در هر روز به خبرنگار سولدوز خبر گفت: اگر شرایط جوی اجازه دهد روزانه بطور میانگین ۲۰ متر ریل گذاری می کنند.

یکی از کارگران هم میگوید از دو سال قبل تاکنون پروژه به قدری کند پیشرفت کرده که میتوان گفت اصلا کاری انجام نشده است.

با وجود این که مشاهدات خبرنگاران هم تأیید میکرد هنوز فاصله زیادی تا بهره برداری کامل از این پروژه باقی مانده اما دولت سعی دارد با توجه به وعده ای که داده دست کم تا قبل از پایان اردیبهشت ماه بتواند زیرساخت های راه آهن تا ارومیه را تکمیل و آماده ریل گذاری کند.

بیشتر بخوانید..
معیشت مرزنشینان در گرو استفاده از کارت‌های پیله وری / سهمیه دلاری وارداتی آذربایجان‌غربی افزایش یابد

در هر صورت مسلم آن است که حتی بازدیدهای گاه و بیگاه مسئولان رده بالای دولتی هم نتوانسته تأثیر چندانی در سرعت بخشیدن به این پروژه داشته باشد و مشکلات مالی دلیل اصلی بی رمق ماندن آن است و احتمال ضعیفی وجود دارد دولت تا پایان عمرش بتواند صدای سوت قطار را به مردم منطقه سولدوز هدیه کند.

منبع: سولدوزخبر

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=261085

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.