تاریخ : چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰

خطبه های نمازجمعه شهرستانهای آذربایجان غربی

  • کد خبر : 260996
  • 18 فروردین 1396 - 15:33
خطبه های نمازجمعه شهرستانهای آذربایجان غربی

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:
رسانه هایی که با گمانه زنی آبروی مومن را می برند در قیامت باید پاسخگو باشند

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه با اشاره به فرارسیدن ایام اعتکاف اظهار داشت: اعتکاف یک مسئله شرعی است و ایات و روایات بسیاری در باب این فریضه وجود دارد به طوری که در اهمیت و فضیلت ایام بیض اینطور نقل شده که یک روز روزه گرفتن در این ایام ثواب یکسال عبادت را در نزد خداوند متعال دارد.
وی ضمن برشمردن فضایل ان حضرت حضرت علی(ع) را صدای عدالت و انسانیت عنوان کرد و گفت: بهترین الگو و سرمش برای جامعه امیرالمونین(ع) است.
وی ضمن تبریک روز پدر نیز اظهار داست: انتخاب روز ولادت حضرت علی به این عنوان انتخاب نیک و بجایی است چراکه بر اساس روایات و طبق متون دینی ولادت ان حضرت به عنوان روز پدر نامگذاری شده است.
امام جمعه ارومیه افزود: لذا بر همگان وظیفه است در خدمت و احترام پدران خود باشند با افتخار دست پدر و مادر خود را ببوسند.
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در بخش دیگر سخنان خود گفت: دشمنی دشمنان و دشمن شناسی از موضوعات بسیار مهمی است که نبایستی هیچگاه در جامعه فراموش شود.
وی تصریح کرد: یک عده دائما در تلاش هستند که دشمنان را دوست و جنایات آن ها را نیز از یاد ببرند.
وی امریکا را در راس این دشمنان عنوان کرد و افزود: اخیرا نیز مشاهده کردید که چگونه به دستور رییس جمهور امریکا دستور حمله به سوریه صادر و بسیاری از انسان های بیگناه به خاک و خون کشیده شده اند.
وی توحش و وحشیت این جنایتکاران را در اوج اعلا دانست و گفت: بنابراین ما باید مسله بصیرت و دشمن شناسی را هیچگاه فراموش نکنیم.
امام جمعه ارومیه افزود: ایام انتخابات نیز نزدیک است و همه دنیا و ستمگران چشم به نابودی و از بین بردن ملت ایران دوخته اند.
وی تصریح کرد: معیار و موازین انتخاب افراد باید بر اساس موازین دین باشد که این موازین و معیارها نیز توسط مقام معظم رهبری به صورت شفاف تبیین شده است.
وی خطاب به کاندیداها نیز گفت: همان طوری که هفته گذشته نیز مطرح شد هر فردی که پا در این عرصه می گذارد باید بخاطر خدا باشد نه بر اساس هوای نفس بخواهد وارد این عرصه شود.
وی گفت: بنابراین کاندیداها و طرفداران از دروغ و بهتان به یکدیگر پرهیز کنند چراکه طبق روایات که از اهل بیت(ع) نقل شده است خداوند متعال هرکسی را که به فرد مومن بهتان بزند در قیامت روی آتش می سوزاند.
امام جمعه ارومیه خاطرنشان کرد: البته در رسانه ها نیز برخی ها هستند که بر اساس تحلیل و گمانه زنی های خود با ابروی مردم بازی می کنند که این افراد نیز باید فردای قیامت نزد خدا پاسخگو باشند.
وی گفت: در نهایت جماعت سعی کنند به آن هایی که در دین و مستضعفین را می دانند رای دهند نه آنهایی که از اشراف هستند و جماعت دور و بر خود را برای خود عزت می دانند.

بیشتر بخوانید..
طرح تفکیک از مبدا پسماند در میاندوآب اجرایی می‌شود

مردم ولی نعمت ما هستند / هر مسئول باید در زمان مسئولیت خویش، چند کار شاخص داشته باشد
حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با تاکید بر اینکه مسئولان باید پاسخگو باشند، اظهار کرد: مردم ولی نعمت ما هستند و فرقی نمی کند مسئولان شهرستانی، استانی و کشوری باید پاسخگو باشند.
امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه چندین سال است که پتروشیمی میاندوآب کلنگ زنی شده ولی از افتتاح ان خبری نیست، افزود: مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس باید در این باره پاسخگو باشند و بگویند که چرا پتروشیمی مهاباد همزمان با پتروشیمی میاندوآب کلنگ زنی شده و اکنون فعالیت می کند ولی پتروشیمی میاندوآب نه.
وی با اشاره به اینکه اگر پتروشیمی افتتاح شده بود، اکنون وضعیت ما اینگونه نبود، گفت: اکنون دکترای شیمی در این شهر بیکار است و جوانان این شهر را باید در شهرهای تبریز، ارومیه و دیگر شهرها جستجو کرد.
حسن زاده با بیان اینکه بنده با کسی مخالف نیستم و اینها را از سر دلسوزی می زنم، تصریح کرد: پس چه کسی باید برای مردم کار کند؟ هر کسی می آید وعده و وعید می دهد، آیا افتتاح مثلا یاس شکسته که با پول خود مردم ساخته شده است، چه ارتباطی به شما دارد و عملکرد به حساب می آید؟
امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه متاسفانه جای شاکی و متشاکی عوض شده است، اظهار کرد: چند مسئول و وزیر به شهر ما آمده اند و بگویند که این سفرها کدام امتیازات را به شهر ما اختصاص داده اند؟ پس چرا به شهرهای دیگر می دهند؟
وی با تاکید بر اینکه جاده سرچم موضوع دیگری است که باید مسئولان پاسخگو باشند، گفت: در جاده های مواصلاتی سالانه چندین نفر جان خود را از دست می دهند، مسئولان باید در این مورد پاسخ بدهد و بگوید که چرا این محور پس از سال ها راکد مانده است؟
حسن زاده تصریح کرد: مسئولان بیایند و بگویند که در این پنج-10 سال اخیز چند کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل شروع به کار کرده اند، چرا که اکنون زمان گزارش دهی است و هر مسئول باید در زمان مسئولیت خویش، چند کار شاخص داشته باشد.
امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه مردم بصیر و آگاه بوده و فرق انسان های کارآمد و کسانی که تلاش نمی کند را هم می دانند، افزود: اگر نتوانسته ای کاری انجام دهی، بیا عذرخواهی کن و به مردم بگو ولی متاسفانه طلبکار هم هستند.

آمریکا ناقض حقوق کشور ها و قوانین بین المللی است/ در برجام فقط جای تحریم ها عوض شد

امام جمعه موقت پلدشت گفت: دشمنان تلاش های زیادی کردند تا مانع دستیابی کشورمان به فناوری هسته ای شوند ولی نتوانستند کاری انجام دهند و صلح آمیز بودن این فناوری برای همگان ثابت شد.
به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام و المسلمین میرزا قربان بابایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت گفت: تقوا از مهمترین مسائل و نشانه مومن واقعی است.
وی تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) فرموده اند، هر مومنی که خوش اخلاق، با تقوا و دارای حلم و زن صالحه باشد خیر دنیا و آخرت نصیبش شده است.
امام جمعه موقت پلدشت با اشاره به مهریه های سنگین در ازدواج ها افزود: بهترین مهریه برای دختران در هنگام ازدواج، نماز و اخلاق صالحه است.
حجت الاسلام و المسلمین میرزا قربان بابایی با اشاره به 20 فروردین روزملی فناوری هسته ای گفت: دشمنان تلاش های زیادی کردند تا مانع دستیابی کشورمان به فناوری هسته ای شوند ولی نتوانستند کاری انجام دهند و صلح آمیز بودن این فناوری برای همگان ثابت شد.
وی تصریح کرد: بد عهدی استکبار بار ها برای مردم ثابت شده است و آخرین بار در قضیه برجام بود که استکبار به تعهداتش عمل نکرد.
امام جمعه موقت پلدشت افزود: آمریکا بارها بعد از برجام تحریم های جدید علیه کشورمان وضع کرده است و در حال تدارک برای تحریم های جدید است.
حجت الاسلام و المسلمین میرزا قربان بابایی گفت: در برجام قرار بود تحریم ها برداشته شود ولی فقط جای تحریم ها عوض شد.
وی با اشاره به حمله ارتش آمریکا به یک پایگاه هوایی ارتش سوریه تصریح کرد: آمریکا حریم و حقوق کشور ها را نقض و به قوانین بین المللی پایدار نیست.
امام جمعه موقت پلدشت ضمن تاکید به ایستادگی کشورمان در برابر استکبار افزود: کشورمان همیشه در برابر استکبار و ظلم ایستاده و می ایستد.
حجت الاسلام و المسلمین میرزا قربان بابایی ضمن تبریک 22 فروردین روز ولادت حضرت علی (ع) گفت: مراسم معنوی اعتکاف از روز 13 رجب آغاز و به مدت 3 روز ادامه دارد.
وی با اشاره به استقبال جوانان از این مراسم معنوی تصریح کرد: اکثر ثبت نام کنندگان در این مراسم معنوی از قشر جوان است.

بیشتر بخوانید..
معیشت مرزنشینان در گرو استفاده از کارت‌های پیله وری / سهمیه دلاری وارداتی آذربایجان‌غربی افزایش یابد

بهار یادآور معاد است
امام جمعه بوکان در خطبه‌های امروز نماز جمعه با شاره به امر معاد و قدرت خداوند اظهار کرد: آمدن بهار فرصتی برای تعقل و تذکیه نفس است تا آگاه باشیم و بدانیم همانطوری که خداوند زمین را دوباره زنده ‌می‌کند انسان را هم دوباره زنده می‌کند.
ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده بیا کرد: دوباره زنده شدن زمین و طبیعت فرصتی است تا اگر انسان در جایی خطایی را انجام داده آن را اصلاح کند و نیز از اذیت و آزار دیگر بندگان خدا بپرهیزد و وظایف خود را به درستی در مورد زندگی شخصی و اجتماعی انجام دهد.
خلیفه زاده افزود: کسانی که در این دنیا با تعقل و تفکر در نعمت‌های خداوند زندگی می‌کنند بهره کامل و کافی را از ندگی می‌ برند چون بهار روح زندگی را باخود می‌آورد بنابراین خدایی که می‌تواند هر ساله طبیعتی با این پهنا و عظمت را از مرگ به زندگی باز گرداند می‌تواند انسان‌های مرده را دوباره زند کند.
امام جمعه بوکان گفت: بهار نمونه‌ای کوچک از رستاخیز است که هر ساله آن را تجربه می‌کنیم و گردش طبیعی فصل‌ها را بارها و بارها نظاره می‌نماییم و رسول خدا (ص) در این باره فرموده است هر وقت بهار را دیدید، بسیار از قیامت یاد کنید.
وی تصریح کرد: بهار انسان را به یاد قیامت می‌اندازد، چون وقتی قیامت به پا می‌شود شکوفه‌های عمل انسان سر بر می‌آورد و حجم تلاش شایسته انسان در دنیا را نمایان می‌کند.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=260996

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.