تاریخ : شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹
2

محملی برای عرفان‌های نوظهور در داخل کشور وجود ندارد

  • کد خبر : 260252
  • 25 اسفند 1395 - 4:27
محملی برای عرفان‌های نوظهور در داخل کشور وجود ندارد

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه محملی برای عرفان‌های نوظهور در داخل کشور وجود ندارد، گفت: جوسازی‌های اخیر در راستای تخریب وجهه روحانیت و فقه است.

به گزارش اروم‌نیوز، آیت‌الله سید علی‌اکبر قریشی جزو علمای طراز اول در منطقه و کشور محسوب می‌شود که از اولین دوره تشکیل مجلس خبرگان رهبری در این مجلس حضور داشته و همیشه مورد اعتماد مردم و فقها بوده است.

وی مؤلف کتب متعددی در حوزه دینی و قرآنی است و به همین دلیل جایگاهش میان طلاب و روحانیون بسیار خاص و ویژه است.

آیت‌الله قریشی در گفت‌وگو با اروم نیوز، بر لزوم هشیاری مردم در برابر رشد عرفان‌های نوظهور تاکید و، خاطرنشان کرد: اعتقاد بنده این است که عرفان غنی اسلامی که در قالب سلوک عملی امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب و آیت‌الله بهجت، و دیگر علمای بزرگ در عصر اخیر و قبل از آن در میان بزرگانی از حوزه‌های علمیه قم و نجف ظهور یافته که برگرفته از آیات قرآن کریم و روایات اهل‌بیت (ع) بوده، می‌تواند پاسخگوی نیازهای بشر در تمام ابعاد معنوی باشد به شرط اینکه با بصیرت و شناخت ،انتخاب و توسط مربیان با تقوا راهنمایی شود.د.

آیت‌الله قریشی، اضافه کرد: بنده م به‌عنوان محقق دینی محملی برای رشد عرفان‌های نوظهور که تحت قالب هر عنوانی به وجود می‌آیند در جامعه دینی و انقلابی ایران نمی‌بینم.

وی تصریح کرد: نامه منتشر شده با ‌عنوان درخواست مساعدت یکی از ارباب رجوع نگاشته شده و هیچ ارتباطی به تائید فرد مذکور یا عرفان‌های نوظهور از سوی بنده ندارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=260252

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.