تاریخ : پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
1

صدور ۱۷۰۰ کارت اهدای عضو از ابتدای سال تاکنون

  • کد خبر : 260063
  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۲۰
صدور ۱۷۰۰ کارت اهدای عضو از ابتدای سال تاکنون

رئیس واحد فرآوری‌های پیوند اعضای دانشگاه علوم‌‌پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۷۰۰ کارت اهدای عضو برای متقاضیان صادر شده است.

علی شرق در گفت‌وگو با خبرنگار اروم‌نیوز ، در خصوص لزوم فرهنگ‌سازی اهدای عضو اظهار داشت: با توجه به اینکه مقوله اهدای عضو با رضایت افراد خانواده و خود شخص صورت می‌گیرد از این رو مسئولان باید در خصوص فرهنگ سازی اهدای عضو و پیوند اعضا  در جامعه و میان آحاد مختلف مردمی اهتمام ویژه‌‌ای داشته باشند.

وی ادامه داد: این فرهنگ سازی و آگاه سازی باید با همکاری تمامی مسئولان  ارگان‌های اجرایی و دولتی در راستای بصیرت افزایی و آحاد مختلف جامعه در رابطه با مقوله اهدای عضو و پیوند اعضا صورت بگیرد.

شرق تصریح کرد: با توجه به اینکه اهدای عضو هم در شرع و دین اسلام توصیه شده و هم اجر اخروی و دنیوی دارد از عموم مردم تقاضا داریم نسبت به این امر آگاهی های لازم را کسب کرده ودر صورت بروز مرگ مغزی برای یکی از عزیزان خود در اسرع وقت رضایتمندی را برای اهدای عضو اعلام نمایند چرا که این مقوله اهدای عضو پاداش بسزایی دارد.

رئیس واحد فرآوری های پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص بصیرت افزایی نسبت به امر اهدای عضو افزود: واحد فرآوری اعضای پیوندی دانشگاه با تهیه انواع بروشورها و شرکت در برنامه‌های متنوع رادیو و تلویزیونی استان و راه‌اندازی غرفه‌های اهدای عضو جهت تکمیل کارت‌های اهدا قدم‌های راسخی را در راستای آگاه‌سازی مردم نسبت به امر اهدا در سطح جامعه برداشته است.

وی در پایان از گفت: برای نهادینه سازی این امر در جامعه نیازمند همراهی هر چه بیشتر رسانه‌ها هستیم چرا که رسانه ها نقش والایی در امر اطلاع رسانی و تنویه افکار عمومی اجتماع دارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=260063

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.